bazarnews

کد خبر: ۷۵۶۶۰
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
سهامداران خرد که به دلیل پایبند نبودن دولت به وعده هایش دچار نوعی بی اعتمادی به بازار شده اند، در صورتی که از رفتار هیجانی دست نکشند در بازار سرمایه متضرر خواهند شد.

فراگیر شدن بورس و رشد تعداد افرادی که بخشی از سرمایه خود را وارد بازار سرمایه کرده اند، مانند تیغی است که هم می تواند بر روی گلوی سهامداران باشد و هم می تواند راه رونق اقتصادی را باز کند.
در این بین دولت به عنوان یک بازیگر اصلی در این بازار، رفتارهای متناقضی طی ماه های اخیر از خود نشان داده است. نمونه بارز این گونه رفتارها را می توان طی هفته گذشته مشاهده کرد، هماهنگ نبودن وزارتخانه های اقتصاد و نفت در خصوص عرصه دارا دوم، به اعتماد مردم لطمه جدی وارد کرده است.
کاهش اعتماد به دولت و تصمیمات این نهاد در حمایت از بورس، روزهای قرمز رنگی را برای همه نمادهای بورسی و برای شاخص کل بورس رقم زده است. طی هفته گذشته شاخص کل بورس به دو میلیون و هفتار هزار واحد رسیده بود که طی یک هفته گذشته با کاهش 260 هزار واحدی به یک میلیون و هشتصد و بیست هزار واحد رسیده است.
حقوقی ها عامل ریزش بورس؟
یکی از نکاتی که در شرایط فعلی بسیار در میان سهامداران از آن صحبت می شود، عرضه های بی مفهوم برخی شرکت های حقوقی در بازار سرمایه است. بیشتر این شرکت ها که از قضا دولتی نیز هستند به جای برگرداندن اعتماد از دست رفته به دولت و حمایت های آن، در حال نوسان گیری از مردم هستند.
تشکیل صف های میلیونی خرید طی زمان انجام معاملات امروز و سپس از بین رفتن این صف ها به دلیل عرضه بی منطق سهام شرکت ها توسط بازیگران اصلی آنها نشان می دهد، در حال حاضر شرکت های حقوق به دنبال نوسان گیری هستند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: