bazarnews

کد خبر: ۷۵۶۸۱
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: دولت با وجود فشارهای کنونی و به دلیل محدودیت ارز و کاهش واردات تصمیم دارد تا با صرفنظر از بخشی از منافع خود همچنان کالاهای اساسی را با ارز ۴۲۰۰ تومانی تامین کند و روی همین ارز مصارف خود را در خزانه تعیین کند.

محمدباقر نوبخت در حاشیه نشست امروز سه شنبه خود با کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهارداشت: نمایندگان مجلس از آنجایی که همواره دغدغه معیشت مردم را دارند، طرح تامین کالاهای اساسی را ارائه کرده اند تا اقلام غذایی با قیمت ارزان تر در اختیار دهک های پایین جامعه قرار بگیرد.
رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: تامین ۲۵ قلم کالای اساسی با قیمت ارزان تر پیش از این بوسیله دولت با تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی انجام می شد اما در دو سال گذشته با توجه به منابعی که دولت برای تامین این کالاها در نظر گرفته بود، دو قلم از این کالاها کاهش پیدا کرد زیرا محدودیت منابع وجود دارد و براین اساس نمایندگان به دنبال راهی برای جبران این موضوع هستند.
نوبخت بیان کرد: سازمان برنامه و بودجه در نشست امروز با کمیسیون برنامه و بودجه به دنبال راهی برای تامین منابع این طرح بودند که نظرات خود را به نمایندگان در این مورد ارائه کردیم و قرار شد در جلسات مختلف مشترک میان سازمان و کمیسیون برنامه بودجه بحث تعیین منابع مالی طرح تامین کالاهای اساسی بیشتر مورد رسیدگی قرار بگیرد.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور خاطرنشان کرد: ما از هر روشی که زندگی مردم را تسهیل کند، استقبال می کنیم اما روشی که قابلیت اجرایی داشته باشد. مثلا اگر ما کالاها را با ارز نیمایی به کشور وارد کرده و مابه التفاوت آن را در کارت ها شارژ کنیم آیا همه مردم در روستاها و مناطق دورافتاده امکان استفاده و خرید بوسیله کارت را دارند؟ و از سوی دیگر با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و ارز نیمایی چقدر قیمت کالاها افزایش پیدا خواهد کرد؟

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: