bazarnews

کد خبر: ۷۵۶۹۳
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
حرکت بازار سرمایه در روزهای اخیر بر مدار نزولی بود و حتی روز گذشته که شاخص کل این بازار کمی صعودی شد، باز هم شاهد روند نزولی برخی سهم ها از جمله پالایشی بودیم. در این راستا یک کارشناس بازار سرمایه ضمن تحلیل دلایل روند نزولی بازار، به سهامداران و مخصوصا تازه ورودها توصیه کرد فعلا نه سهم بخرند و نه سهم بفروشند.

ریزش شاخص کل بورس در روزهای اخیر تصور برخی افراد مبنی براینکه بازار سرمایه همواره صعودی خواهد بود را تغییر داد. ریزشی که بسیاری از سهامداران به دلیل تازه وارد بودن برای نخستین بار آن را تجربه کردند و همین موضوع ممکن است باعث شود دست به رفتار هیجانی زده و اقدام به فروش سهم های خود، کمتر از ارزش واقعی آن کنند.
در این راستا، فردین آقابزرگی، یک کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به روند نزولی روزهای اخیر بازار سرمایه، اظهار کرد: اتفاق خوبی که در بازار سرمایه درحال رخ دادن است، روند اصلاح و منطقی شدن قیمت ها است. البته ممکن است این روند منجر به این شود که عده ای که به تازگی وارد بازار سرمایه شده اند متضرر شوند.
وی ادامه داد: به همین دلیل به نظر من سهامداران تا ایجاد روند با ثبات در وضعیت بازار، هیچ فعالیت خاصی نباید انجام دهند. این فعالیت نه تنها شامل فروش سهم بلکه شامل خرید سهم هم می شود. هرچند برخی توصیه می کنند سهامداران در این روزها نباید سهم بفروشند اما باید سهم بخرند، اما به نظر من این روند منطقی نیست.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به روند نزولی برخی سهم های بزرگ، گفت: روز گذشته شاهد این بودیم که سهم های پرگردش و پروزن از صف خرید به صف فروش تبدیل شد. در این میان افرادی که فکر می کردند بازار فرصت خوبی برای خرید داده است هم متضرر شدند. البته در کوتاه مدت نباید سود و زیان بازار سرمایه را سنجید.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
0
0
برید سمت دلارخیلی از نقدینگی بسمت دلار رفته

همه سایت ها دلار رو 30 هزار تومن سیگنال کردنعلت ریزش بورس هم همینه

همه دارن میرن دلار میخرن

مرزها هم بزودی باز بشه تقاضای ارز سرسام آور میشه
دکتر محمود حاجی پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
0
0
⭕️ پیشنهاد عالی برای حذف صف و اصلاح بورس

خیلی ساده محدوده 5 مثبت و منفی به قیمت پایانی منتقل شود و این محدودیت از قیمت پایانی حذف شود. وقتی فعال بورسی بداند اگر در +10 بخرد ولی فردا با +5 باز می شود خرید نخواهد کرد و همین موضوع در کف قیمت صادق است بنابراین معاملات در سقف و کف قیمتها هیچگاه متوقف نخواهد شد و صف فروش و خرید تشکیل نخواهد شد. از طرفی با باز کردن محدوده خرید و فروش دارایی سرمایه گذاران بورس به خطر نمی افتد. حتی محدوده 5 مثبت و منفی می تواند به مقادیر 4 و یا 3 تقلیل یابد.

محمود حاجی پور
دکترای اقتصاد
محمد حاجی پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
0
0
⭕️ پیشنهاد عالی برای حذف صف و اصلاح بورس

خیلی ساده محدوده 5 مثبت و منفی به قیمت پایانی منتقل شود و این محدودیت از قیمت جاری حذف شود. وقتی فعال بورسی بداند اگر در +10 بخرد ولی فردا با +5 باز می شود خرید نخواهد کرد و همین موضوع در کف قیمت صادق است بنابراین معاملات در سقف و کف قیمتها هیچگاه متوقف نخواهد شد و صف فروش و خرید تشکیل نخواهد شد. از طرفی با باز کردن محدوده خرید و فروش دارایی سرمایه گذاران بورس به خطر نمی افتد. حتی محدوده 5 مثبت و منفی می تواند به مقادیر 4 و یا 3 تقلیل یابد.


دوست داشتید اطلاعات شخصی اینجانب را پاک کنید
فقط منتشر کنیدَ
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: