bazarnews

کد خبر: ۷۵۷۰۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی از افت فروش این صنف نسبت به سال گذشته خبر داد و درباره ممنوعیت واردات برخی اقلام که در کشور تولید نمی شود، توضیح داد.

موسی فرزانیان در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با وجود این که ماههای مرداد و شهریور زمان اوج فروش لوازم التحریر و نوشت افزار است، به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، صنف فروشندگان نوشت افزار با کاهش فروش و رکود عجیبی مواجه شده اند؛ به طوری فروش این صنف نسبت به سال های گذشته حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد کاهش داشته است.
وی افزود: با توجه به اینکه قرار نیست مدارس باز شود و دانش آموزان هم خرید نمی کنند، بنابراین بنکداران و خرده فروشان هم این محصولات را نمی خرند.
رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی درادامه درباره افزایش قیمت لوازم التحریر در سال جاری گفت: با توجه به افزایش نرخ ارز و تغییر ارز مورد نیاز برخی واحدهای تولیدی مثل خودکار، قیمت در سال جاری افزایش یافته اما در کل می توان گفت که به دلیل رکود حاکم بر بازار میزان این افزایش، عقب تر از نرخ دلار است. البته این افزایش قیمت هم در اقلام مختلف متفاوت است، برای مثال با توجه به کاهش نرخ کاغذ، برخی دفترها به قیمت پارسال یا حتی پایین تر فروخته می شوند، اما قیمت مداد و خودکار بین ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش داشته است. قیمت اقلام وارداتی هم وابسته به نرخ دلار است.
به گفته فرزانیان بیشتر مداد و خودکارها داخلی هستند، اما لاک غلط گیر و اتود و مغز آن به طور کلی در کشور تولید نمی شود و در زمینه ماژیک هم تولید بسیار کم است و تقریبا از سال گذشته چند شرکت فعالیت خود را در زمینه ماژیک وایت برد شروع کردند، اما ماژیک های علامت گذاری، طراحی و نقاشی وارداتی است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: