bazarnews

کد خبر: ۷۵۸۳۴
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۶
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا مدعی شد اظهارات مقامات دولت اوباما در خصوص بازگرداندن تحریم‌های بین المللی علیه تهران هیچ تردیدی برای ما در این باره بر جا نگذاشته است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا بار دیگر با استناد به گفته‌های مقامات دولت پیشین این کشور مدعی شد واشنگتن می‌تواند با توسل به مکانیسم ماشه تحریم‌های بین المللی علیه جمهوری اسلامی را از بازگرداند.

مایک پمپئو با درج ویدئویی از گفته‌های باراک اوباما و جان کری، رئیس جمهور و وزیر خارجه سابق آمریکا در توئیتر خود نوشت: دولت قبلی هیچ تردیدی در زمینه اینکه آمریکا می‌تواند تحریم‌های ایران را از سر بگیرد، باقی نگذاشت. این همان کاری است که ما قصد انجام آن را داریم. همانگونه که رئیس جمهور ترامپ گفت ما مسیری را ادامه نخواهیم داد که پایان قابل پیش بینی آن خشونت، ترور و یک ایران مسلح هسته‌ای باشد.

آمریکا پس از شکست کارزار چندماهه خود برای ایجاد اجماع جهانی علیه ایران، در نظر دارد طی اقدامی غیرقانونی با فعال کردن مکانیسم ماشه، تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران را بازگرداند. این در حالیست که توسل به مکانیسم ماشه برای تشدید تروریسم اقتصادی علیه جمهوری اسلامی با توجه به خروج این کشور از برجام، غیرقانونی و فاقد وجاهت حقوقی است.

با این حال مقامات واشنگتن با استناد به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت مدعی هستند در این قطعنامه از آمریکا به عنوان مشارکت کننده برجام یاد شده و این کشور می‌تواند از جمهوری اسلامی به جهت نقض این توافق شکایت کند.

 

باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: