bazarnews

کد خبر: ۷۵۸۸۷
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
برخی واردکنندگان نیز در عرض یک هفته سود هنگفت کردند، ما به نیروهای دادستانی، اطلاعاتی و قضائی اعلام کردیم که آیا گوشی هایی که سال 98 با ارز 12 هزار تومانی وارد شده آیا با همان نرخ ارز بین کسبه و فروشندگان توزیع شده است؟

ابراهیم درستی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره اخباری مبنی بر ترخیص گوشی های معطل در گمرک و تاثیر آن بر تغییر نرخ گوشی تلفن همراه اظهار داشت: ما در حال حاضر ماهانه 700 هزار گوشی در کشور نیاز داریم، حتی در برخی زمان ها در هر ماه بین 500 هزار تا یک میلیون گوشی نیاز داشتیم، این رقم در بعضی فصول مثل تابستان بیشتر هم می شود، اما در هر حال واردات انبوه روی قیمت گوشی بی تاثیر نیست.
وی افزود: قیمت گوشی تلفن همراه به نرخ دلار و ارز وابسته است، چون وارداتی است، ضمن اینکه اکنون قدرت خرید هم کم شده و اگر گوشی به میزان لازم تامین شود و شرکت های واردکننده با نرخ مناسب گوشی را تامین کنند، این کالا قیمت اصلی خود را پیدا می کند. 
رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری، گوشی همراه و لوازم جانبی در ادامه با اشاره تاثیر برخی اخبار اشتباه بر قیمت ها گفت: به خاطر اطلاع رسانی اشتباه انجمن واردکنندگان تلفن همراه در زمینه ممنوعیت واردات تلفن بالای 300 یورو، غیر از گوشی های بالای 300 یورو روی قیمت گوشی های پایین تر از این هم اثر گذاشت، البته با پیگیری های انجام شده مدیریت شد. 

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: