bazarnews

کد خبر: ۷۵۸۹۳
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
سرپرست وزارت صمت خبر داد؛
سرقینی گفت: مشکل سهمیه‌ها به ویژه سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین‌یاب، با استفاده از توانمندی تشکل تخصصی آن برطرف می‌شود.

گروه کشت و صنعت بازارنیوز: جعفر سرقینی، سرپرست جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت(صمت) پیرامون حل مشکل سامانه بهینه یاب، گفت: مشکل اختصاص سهمیه‌ها در سامانه بهین یاب، مشکلی قدیمی است که در مورد بیشتر فرآورده‌ها صدق می‌کند، اما درباره ورق فولادی قبلاً صحبت‌هایی با اتحادیه‌های لوله و پروفیل شده بود که اکنون این اتحادیه برای کمک به وزارتخانه در کنترل بازار ورق فولادی، اعلام آمادگی کرده است.

وی با بیان این که این مشکل مربوط به پتروشیمی‌ها تا حدود زیادی برطرف شده است، گفت: اختصاص سهمیه پتروشیمی در سامانه بهین یاب کنترل می‌شود؛ یعنی وقتی سهمیه را براساس بهین یاب تحویل می‌گیرند کنترل‌های لازم صورت می‌گیرد و سخت گیری بیشتر است.

سرپرست وزارت صمت افزود: می‌خواهیم درباره فولاد و به ویژه ورق فولادی هم اتفاقی مشابه پتروشیمی در سامانه بهین یاب بیافتد، زیرا در مورد محصولاتی مانند شمش و اسلب، کنترل‌های بعدی راحت‌تر است و خریداران آن در مقایسه با خریداران ورق فولادی، محدود هستند.

سرقینی گفت: درخصوص ورق فولادی، هم خریداران بسیار زیاد و متنوع هستند و هم کنترل آن برای ما سخت است. از این رو بنا داریم به موضوع سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب، سامان بدهیم.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: