bazarnews

کد خبر: ۷۵۹۰۵
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹
از آنجایی که در پی شروع موج دوم کرونا، مجددا سقف انتقال وجه کارت به کارت از طریق درگاه های اینترنتی، خودپردازها و کیوسک از سه به شش میلیون تومان و در پرداخت سازها نیز از یک به سه میلیون تومان افزایش یافت اما گویا یک سری محدویت ها در انتقال وجه از موبایل و اپلیکیشن های پرداخت بانکی توسط بانک ها برای امنیت حساب های بانکی اعمال می شود.

از آنجایی که در پی شروع موج دوم کرونا، مجددا سقف انتقال وجه کارت به کارت از طریق درگاه های اینترنتی، خودپردازها و کیوسک از سه به شش میلیون تومان و در پرداخت سازها نیز از یک به سه میلیون تومان افزایش یافت اما گویا یک سری محدویت ها در انتقال وجه از موبایل و اپلیکیشن های پرداخت بانکی توسط بانک ها برای امنیت حساب های بانکی اعمال می شود.
به گزارش ایسنا، پس از شیوع ویروس کرونا از آنجا که حضور افراد در تجمعات عامل اصلی انتقال این ویروس اعلام شده است، تدابیری صورت گرفت تا هر چه بیشتر حضور افراد در جامعه کمتر شود که در این زمینه بانک مرکزی نیز اقداماتی برای کاهش مراجعات حضوری مردم به بانک ها به عنوان یکی از مکان هایی که در طول روز مراجعه زیادی به این محل صورت می گیرد، انجام داد.
بدین منظور، سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت (شتابی و درون بانکی) از طریق درگاه های اینترنتی، خودپردازها و کیوسک از مبلغ ۳ میلیون تومان در هر شبانه روز از مبدأ هر کارت به ۶ میلیون تومان افزایش یافت.
همچنین، سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت از طریق پرداخت سازها از یک میلیون تومان به ۳ میلیون تومان با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم کارت انجام دهنده تراکنش قابل افزایش شد.
البته پس از پایان موج اول شیوع کرونا در اواخر اردیبهشت ماه سقف انتقال وجه کارت به کارت به روال سابق خود بازگشت اما با شروع موج دوم کرونا مجدد در اواسط تیرماه سقف انتقال وجه کارت به کارت برای کاهش مراجعات حضوری افزایش یافت.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: