bazarnews

کد خبر: ۷۵۹۱۶
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
در هفته ای که گذشت بازار طلا با نوسان قیمت چشمگیری همراه نبود، اما این به معنای توقف روند صعودی بازار نیست چراکه در همین هفته طلای ۱۸عیار در بازار داخل حدود ۴۰هزار تومان و سکه ۳۰۰هزار تومان گران شد.

طلا معاملات هفته پایانی مرداد را با قیمت گرمی یک میلیون و ۱۲هزار تومان و سکه ۱۰میلیون و ۴۵۰هزار آغاز کرد، اما از آنجا که طی این مدت نرخ ارز روبه بالا بود و اونس هم با بیش از ۶۰دلار افزایش مرز ۲۰۰۰هزار دلار را رد کرد، روند قیمت ها در بازار طلا هم صعودی بود.
به این ترتیب بهای طلا با حدود ۴۰هزار تومان افزایش در آخرین روز هفته به گرمی یک میلیون و ۵۱هزار تومان و سکه با ۳۰۰هزار تومان رشد به ۱۰میلیون و ۷۵۰هزار تومان صعود کرد.
بالاترین و پایین ترین قیمت طلا و سکه در هفته آخر مرداد
در اواسط هفته گذشته نرخ طلا و سکه به دلیل افت ارزش دو پارامتر موثر یعنی ارز و اونس، کاهش یافت به طوریکه قیمت طلا به گرمی ۹۹۰هزار تومان و سکه ۱۰میلیون و ۳۰۰هزار تومان هم رسید اما این روند ادامه دار نبود زیرا تنها دو روز بعد مجددا با اوج گیری ارزش دلار و اونس جهانی، قیمت طلا به گرمی یک میلیون و ۷۵ و سکه ۱۰میلیون و ۸۰۰هزار تومان صعود کرد.
نگاهی به روند قیمت ها از نگاه کارشناس بازار
در همین راستا محمد کشتی آرای، نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره وضعیت بازار طی هفته پیش بیان کرد: قیمت اونس جهانی روز شنبه ۱۹۴۵دلار بود اما به دلیل مسائل سیاسی پیش آمده، در روز سه شنبه تا ۲۰۰۷ دلار هم بالا رفت ولی مجددا در پایان هفته به قیمت اولیه خود برگشت که به این ترتیب می توان گفت بهای اونس طی هفته گذشته به طور متوسط ۱۷دلار کاهش یافته است.

برچسب ها: طلا ، قیمت طلا ، اونس
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: