bazarnews

کد خبر: ۷۵۹۴۸
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۴
عیسی گلشاهی فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران با اشاره به افزایش قیمت ماهی تن گفت: مشکل واردات حل شده است و با آغاز فصل برداشت قیمت ماهی تن کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه قیمت تمام شده کنسرو ماهی تن نیز تعدیل می‌شود.

عیسی گلشاهی مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران در نشست خبری به مناسبت هفته دولت در ارتباط با افزایش قیمت کنسرو ماهی تن و مشکلات واردات ماهی تن به کشور گفت: دولت ارز مورد نیاز کسری واردات ماهی تن به کشور را از 4200 تومان به ارز نیمایی تغییر داد که این امر خود در قیمت تمام شده کنسرو ماهی تن تاثیرگذار است.

وی افزود: در سال جاری مشکلاتی برای کسری واردات ماهی تن با ارز نیمایی نیز وجود داشت که انتظار داریم بانک مرکزی تامین ارز مورد نیاز را به صنایع داشته باشد.

وی گفت: در سه تا 4 ماه ابتدایی سال حجم زیادی از ماهی تن در گمرک دپو شده بود که اکنون بخش زیادی از آنها ترخیص شده و به طور روزانه ادامه می‌یابد.

وی تاکید کرد: در نیمه اول سال همواره صید ماهی داخل کاهش می یابد که این امر منجر به افزایش قیمت‌ها می‌شود. برای رفع این مشکل در نیمه ابتدایی سال واردات انجام میشود.

 

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: