bazarnews

کد خبر: ۷۵۹۶۷
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
سازمان خصوصی سازی درخواست ای تی اف دوم دولتی را به سازمان بورس ارسال کرد، ما نیز مجوز داده ایم و از نظر ما در زمان مشخص شده، پذیره نویسی انجام می شود. با توجه به قیمت های بازار، روی قیمت ای تی اف دوم بحث است، به نظر می رسد قیمت آن اصلاح شود که این امر در جلسه دولت تصمیم گیری می شود.

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار با اشاره به اینکه متغیر های بازار در مقایسه با ماه های گذشته تغییری نکرده است، گفت: بازار سرمایه نیازمند صبر است، زیرا در بلند مدت سود خوبی نصیب سرمایه داران می کند.
به گزارش صداو سیما، حسن قالیباف اصل امروز در حاشیه نشست شورای عالی بورس افزود: سقف پذیره نویسی در صندوق دارا دوم پالایشی برای هر کد ۵ میلیون تومان است و پذیره نویسی از طریق درگاه های بانکی و با کد ملی امکان پذیر است.
وی اضافه کرد:، چون قیمت صندوق دارا دوم مهم است و پالایشی ها در سبد صندوق دارا دوم، ای تی اف دوم هستند، دولت اعلام کرده سقف پذیره نویسی برای هر نفر ۵ میلیون تومان است.
قالیباف اصل با اشاره به اینکه پالایش ها در سبد ای تی اف دوم هستند، ادامه داد: سازمان خصوصی سازی به ما درخواست داده و ما هم مجوز صادر کردیم، فرض ما این است که پذیره نویسی دارا دوم به موقع انجام می شود.
وی گفت: امروز در شورای عالی بورس بحث های خوبی درباره سهام عدالت انجام و راهکار های مختلفی برای عرضه و فروش سهام عدالت مطرح شد.
رئیس سازمان وبورس اوراق بهادار افزود: در این جلسه درباره سقف اعتباری در صنعت کارگزاری صحبت شد تا اعتبارات کارگزاری این سقف برای سهام عدالت افزایش پیدا کند.
قالیباف اصل با اشاره به اینکه سهام عدالت متشکل از ۳۶ سهام بزرگ و مهم است، گفت: یکی از دلایل افت بازار، عرضه سهام عدالت بود که از این به بعد سهام عدالت دربازار عرضه نمی شود و نهاد های مالی این سهم را خریداری می کنند.
وی اضافه کرد: به دلیل اینکه سهام عدالت خرد است و حقوقی ها نمی توانستند خریداری کنند، این امکان فراهم شد تا نهاد های مالی این سهم را به صورت بلوکی خریداری کنند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: