bazarnews

کد خبر: ۷۵۹۹۳
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
رئیس جمهور در جلسه دولت که به صورت ویدئوکنفرانس در حضور رهبر انقلاب تشکیل شد، با گرامیداشت یادونام شهیدان رجایی و باهنر تأکید کرد دولت تدبیر و امید همواره رهنمودهای مقام معظم رهبری را وجهه همت خود برای رفع مشکلات و عمران و آبادانی کشور قرار داده است.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور روز یکشنبه در این نشست، "ارتقاء تاب آوری اقتصاد و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی" را یکی از مهم ترین و اصلی ترین رهنمودهای مقام معظم رهبری دانست و اظهارداشت: در همین راستا ارتقاء تاب آوری اقتصاد و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی سرلوحه و محور همه فعالیت ها و تلاش های دولت قرار گرفت که آثار مثبت آن در مواجهه با تکانه های بیرونی به اقتصاد کشور در سال های اخیر آشکارا قابل مشاهده است.
ارتباط تصویری رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت با رهبرانقلاب
وی با اشاره به همه گیری کرونا که از اواخر سال گذشته جمهوری اسلامی ایران را نیز مانند دیگر کشورهای دنیا تحت تأثیر قرار داده است، گفت: پیش از شیوع کرونا نیز کشور در دوره دولت تدبیر و امید با 2 تکانه بیرونی جدی دیگر مواجه شده بود که یکی سقوط قیمت نفت در اوایل سال 93 و دومی تحریم های شدید و ظالمانه آمریکا از سال 97 بود.
رئیس جمهور تصریح کرد: اگر چه سقوط قیمت نفت و بویژه تحریم های بی سابقه و ظالمانه آمریکا مشکلاتی را نیز برای مردم ایجاد کرد اما دولت در مواجهه با این مشکلات، کشور را به خوبی اداره کرد و با بهره گیری از تجربه مواجهه موفق با این دو تکانه، توانست کشور را در برابر مشکلات ناشی از همه گیری کرونا نیز به خوبی مدیریت کند.
روحانی خاطر نشان کرد: در حالی که اقتصاد بسیاری از کشورهای بزرگ دنیا تا 20 درصد کوچک شد اما اقتصاد ایران در برابر مشکلات ناشی از شیوع کرونا تنها 3 درصد آسیب دید که این نشان توانمندی دولت در ایستادگی در برابر این مشکل و مدیریت آن است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: