bazarnews

کد خبر: ۷۶۰۱۲
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور گفت: این اتحادیه به ستاد تنظیم بازار اعلام کرده که دامداران حاضرند گوشت گوساله را به قیمت ۷۴ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه کنند.

سعید سلطانی سروستانی افزود: این در حالی است که ستاد تنظیم بازار قیمت گوشت گوساله را 70 هزار تومان اعلام کرده است.
وی اظهارداشت: این قیمت برای دامداران صرفه اقتصادی ندارد چون قیمت تمام شده برای وزن زنده کیلویی 32 هزار تومان برای دامدار تمام می شود.
مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور گفت: گروه کارشناسی در معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت تشکیل شد و تمامی بخش های مربوطه هم در این جلسه حاضر بودند.
وی افزود: در این جلسه اعلام شد گوشت گوساله را بصورت بسته بندی به قیمت 74 هزار و 500 تومان خریداری و در جاهایی که قیمت گوشت بالاست به مصرف کنندگان عرضه شود و در ضمن بازار هم از تب و تاب گرانی خواهد افتاد.
سلطانی سروستانی افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار را به دلیل وجود دلالان و واسطه ها دانست و اظهارداشت: این افراد از هر کیلوگرم گوشت قرمز 40 درصد سود می برند.
وی تصریح کرد: اگر این برنامه اجرا شود یعنی گوشت به قیمت 74 هزار و 500 تومان از تولید کنندگان داخلی خریداری و به بازار مصرف عرضه شود هم تولید کننده و هم مصرف کننده راضی خواهد بود.
مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور گفت: در قوانین هم حمایت و پشتیبانی از تولید کنندگان داخلی تاکید فراوانی شده است.
وی افزود: جز چوبداران و واسطه ها هیچ کس دیگری بر بازار گوشت قرمز کشور تسلط ندارد.
سلطانی سروستانی همچنین در خصوص دلیل انباشت دام در واحدهای دامداری اظهارداشت: سال گذشته بیش از نیاز گوشت وارد کشور شد.
وی یادآورشد: وقتی گوشت وارد و به بازار مصرف عرضه می شود در عمل تولیدکنندگان داخلی نمی توانند با قیمت های که برای شان تمام شده گوشت تولیدی خود را به بازار مصرف عرضه کنند.

برچسب ها: دلالان ، گوشت ، دامداری
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: