bazarnews

کد خبر: ۷۶۰۷۱
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
در روز های پیش رو اتفاقات زیادی پیش بینی می شود که همگی می توانند بر قیمت طلا تاثیرگذار باشند و خریداران طلا باید به آن ها توجه کنند.

هر انس طلا در بازار جهانی در هفته گذشته روزهای پرتنشی را پشت سر گذاشت در حالی که انتظار می رفت با افزایش قیمت در یک هفته اخیر بخش مهمی از ریزش قابل توجه هفته قبل را جبران کند. معاملات طلا روز جمعه را در وضعیتی به پایان برد که همچنان تفاوت قابل توجه با قیمت ۲ هزار و ۸۰ دلاری دو هفته قبل داشت. همین امر سبب شد انس جهانی طلا هفته گذشته را به دلیل تقویت دلار آمریکا با قیمت ۱۹۴۰ دلاری به پایان برساند.
بسیاری از کارشناسان بازار می گویند یکی از مهمترین اتفاقات هفته پیش رو سخنان جرمی پاول، رئیس فدرال رزرو خواهد بود که می تواند تاثیرات قابل توجهی بر نوسان قیمت طلا داشته باشد. انتظار می رود او در نشست سالانه جکسون هال، سخنان مهمی را درخصوص چشم انداز اقتصادی بیان کند.
این اتفاق و عوامل متعدد دیگر می توانند بر قیمت انس جهانی طلا و به دنبال آن نرخ طلا و سکه در بازار داخل تاثیر گذار باشند از این رو خریداران طلا باید به این موارد توجه کنند.
کارشناسان معتقدند که سطح ۱۹۰۰ دلار برای قیمت طلای جهانی دارای پشتیبانی بسیار قدرتمندی بوده و حتی اگر طلا به این سطح سقوط کند سرمایه گذاران شروع به خرید طلا خواهند کرد و در نتیجه قیمت طلا بالا خواهد رفت.
اقدامات محرک جهانی برای مقابله با آسیب های ویروس کرونا به اقتصاد تا به امروز باعث گران شدن صد ها دلار قیمت طلا شده اند.در روز های آینده احتمال دارد که وضعیت محرک اقتصادی جدید آمریکا مشخص شده و این موضوع می تواند عمیقا قیمت طلا را دچار تغییر کند.

برچسب ها: طلا ، قیمت طلا ، اونس
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: