bazarnews

کد خبر: ۷۶۰۸۳
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: سفر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران هیچ ارتباطی به موضوع مکانیسم ماشه ندارد.

محمدجواد ظریف صبح روز (دوشنبه) در حاشیه افتتاح میز خدمت کنسولی در وزارت خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر سفر امروز رییس آژانس بین المللی انرژی اتمی و ارتباط این سفر با مکانیسم ماشه، اظهار کرد: این سفر هیچ ارتباطی به مکانیسم ماشه ندارد البته مکانیسم ماشه اصطلاح نادرستی است که آمریکایی ها باب کرده اند.
وی با بیان این که 13 کشور از 15 کشور شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرده اند که آمریکا حق ورود به این موضوع را ندارد با توجه به این که از برجام خارج شده است، تصریح کرد: آنها (آمریکایی ها) شرایط بدی دارند.
ظریف با بیان این که همکاری و فعالیت ما با آژانس بین المللی انرژی اتمی براساس اصل شفافیت است به فتوای مقام معظم رهبری به منع استفاده از سلاح های هسته ای اشاره کرد و گفت: ما هیچ گاه به دنبال دستیابی به سلاح های هسته ای نبوده و نیستیم و از نظر اعتقادی استراتژیک و ملاحظات راهبردی به این سمت حرکت نکرده ایم و این موضوع را (سلاح های هسته ای) به ضرر کشور می دانیم.
این دیپلمات عالی رتبه کشورمان اظهار کرد: دشمنان در طول جنگ تحمیلی از سلاح های شیمیایی علیه ایران استفاده کرده اند ما قربانی این سلاح ها هستیم، ولی هیچ گاه از این سلاح ها استفاده نکرده ایم.
ظریف با بیان این که ایران آماده ی ارتباط با آژانس بین المللی انرژی اتمی است، اضافه کرد: البته اجازه نمی دهیم که کسانی که مخالف آژانس هستند و با داشتن سلاح هسته ای مخل امنیت در جهان هستند یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی بتوانند اهداف آژانس را به سخره بگیرند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: