bazarnews

کد خبر: ۷۶۰۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۷
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی با اشاره به پرداخت 420 هزار میلیارد تومان تسهیلات در سیستم بانکی کشور در سال گذشته گفت: این در حالی است که باید برای رونق بخش تولید تنها 16 هزار میلیارد تومان معادل چهار درصد کل تسهیلات را پرداخت کنیم.
بازار نیوز - جمشید انصاری روز پنجشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در جمع مدیران و مسئولان استان کردستان در سنندج، با بیان اینکه استان تهران 48 درصد تسهیلات کشور را به خود اختصاص داده است، اظهارکرد: منابع بانکی کشور و 52 درصد سپرده ها در تهران، 6 درصد اصفهان و 42 درصد باقی مانده برای سایر استان های کشور است.

 معاون رییس جمهوری با اشاره به اینکه بخش صنعت استان کردستان از حیث توسعه فاصله معناداری با سایر استان ها دارد گفت: با پرداخت یارانه بدون در نظر گرفتن قوانین و موانع دست و پاگیر، می توان برخی از مشکلات آنها را حل کرد.

وی تاکید کرد: رفع موانع تولید نیازمند تعامل و هماهنگی ادارات و بانک ها و ارائه راهکار و چاره اندیشی و اراده جمعی همه مسئولان است.

وی توسعه یافتگی سایر استان های کشور را مرهون تعامل و هماهنگی ادارات و بانک ها دانست و گفت: مشکلات بخش اقتصادی و تولید استان کردستان نیز با همکاری و هماهنگی همه بخش های اقتصادی حل خواهد شد.

انصاری توسل به دستاویز قانونی از سوی بانک ها را مانع حل مشکلات واحدهای تولیدی استان عنوان کرد و گفت: بانک ها در زمینه پرداخت تسهیلات واحدهای تولیدی باید راهکار ارائه کنند نه اینکه با دلیل تراشی از پرداخت تسهیلات امتناع کنند.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور یادآورشد: اگر بانک های استان در زمینه پرداخت تسهیلات بیشتر با مشکل مواجهند در هیات مدیره بانک ها مشکلات را حل خواهیم کرد.

به گفته وی، کاربرد اصطلاح' نباید از خط قرمز بانک مرکزی عبور کنیم 'در مورد استانی مانند کردستان که نیازمند توسعه یافتگی است بی معنی است.

وی پرداخت 90 درصد مانده تسهیلات به بخش تولید را بسیار کم دانست و گفت: بانک های استان کردستان نباید کمتر از 140 درصد تسهیلات پرداخت کنند.

انصاری اظهار کرد: کاستی ها و کمبودها را به تهران گزارش می کنم و در راستای رفع مشکلات بنگاههای تولیدی استان تلاش خواهم کرد، امید است با رونق بخش تولید و صنعت بخش زیادی از بیکاری استان کردستان حل شود.

وی کشور را متعلق به همه ملت ایران و مردم را صاحب اصلی انقلاب دانست و گفت:در همین راستا باید با دید مثبتی به این مقوله نگاه کرد و همه مسئولان در راستای خدمت به مردم گام بردارند.
ایرنا
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: