bazarnews

کد خبر: ۷۶۱۰۷
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: غیبت پیروز حناچی در جلسات دولت به موضوع ساختمان ریاست جمهوری در جماران ارتباطی ندارد زیرا او هیچ وقت عضو دولت نبوده است.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با تخریب یکی از طبقات ساختمان سه طبقه ریاست جمهوری در جماران به دلیل ممنوعیت ساخت بیش از دو طبقه، آیا دولت برای ساخت این ساختمان تصمیم به لغو مصوبه سال ۹۰ شورای عالی شهر سازی گرفته است؟ اظهار داشت: دولت هیچ اقدامی [در رابطه با لغو مصوبه سال ۹۰ شورای عالی شهرسازی] نکرده است.
وی افزود: اهالی جماران نامه ای در این زمینه نوشتند، که این نامه نیز در حال بررسی است.
رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین در رابطه با اینکه علت غیبت پیروز حناچی، شهردار تهران در جلسات دولت چه ارتباطی با مساله ساختمان ریاست جمهور در جماران دارد؟، گفت: غیبت وی در جلسات دولت به این موضوع ارتباطی ندارد زیرا او هیچ وقت عضو دولت نبوده است.
گفتنی است، بر اساس مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری، منطقه جماران، منطقه واجد ارزش فرهنگی شناخته شده و ساخت و ساز بیش از ۲ طبقه در این منطقه ممنوع است اما از ۵ سال قبل در باغ عمارتی در منطقه جماران تهران که به نهاد ریاست جمهوری تعلق دارد، ساخت و ساز سنگینی انجام شده و اهالی این منطقه به دادستانی و شورای شهر شکایت کرده اند.
بر این اساس، اگرچه نهاد ریاست جمهوری تملک این ساختمان برای شخص رئیس جمهور و همچنین مسکونی بودن آن را تکذیب کرده است، اما مطابق اسناد موجود، کاربری این ملک، مسکونی است. از سوی دیگر، تخریب طبقه سوم این ساختمان توسط شهرداری تهران و غیبت پیروز حناچی شهردار تهران در جلسات هیئت دولت باعث تقویت این گمانه شده است که دولت، حناچی را از حضور در جلسات هیئت وزیران منع کرده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: