bazarnews

کد خبر: ۷۶۱۰۹
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
رئیس جمهور آمریکا مجوز سازمان غذا و داروی این کشور برای استفاده از پلاسما در درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا را تایید کرد.

یک روز پس از انتقاد شدید «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا از سازمان غذا و داروی این کشور(FDD)، وی در نشست خبری روز یکشنبه خود از مجوز این سازمان برای درمان بیماران کرونا با استفاده از روش پلاسمای خون تقدیر و آن را مورد تایید قرار داد. 
براساس گزارش رویترز، ترامپ مجوز استفاده این سازمان از این روش درمانی را در آستانه برگزاری کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه که در آن ترامپ رسما نامزدی جمهوریخواهان را خواهد پذیرفت اعلام کرده است. 
وی در نشست خبری غیرمعمول خود در کاخ سفید گفت: «این همان چیزی است که من از مدتها قبل دنبال انجام آن بودم. امروز خوشحالم که این خبر بزرگ که در راستای مقابله کشور ما با این ویروس چینی است را اعلام کنم. روشی که جان انسانهای زیادی را حفظ خواهد کرد.»
سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرده است که شواهد نشان می دهد که استفاده از پلاسما باعث کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا می شود و می تواند سلامت بیماران را در سه روز اول بستری بهبود ببخشد. 
براساس این گزارش، تا کنون بیش از 70 هزار نفر در آمریکا با روش پلاسما درمانی بهبود پیدا کرده اند. 
خوشحالی ترامپ از تصمیم FDD در حالی است که وی پیش از این ادعا کرده بود که عده ای از همکاران اداره مواد غذایی و دارویی که با او ضدیت دارند، در مسیر تولید دارو و واکسن کرونا سنگ اندازی می کنند تا دولت نتواند پیش از انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر به موفقیتی در این زمینه دست یابد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: