bazarnews

کد خبر: ۷۶۱۷۸
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
بازار بورس در معاملات امروز با جریانی مثبت آغاز به کار کرد و حمایت و خرید حقوق‌ها از بازار در روز گذشته نتیجه بخش بود.

گروه بورس، بانک و بیمه بازارنیوز: شاخص کل بورس در معاملات امروز با بیش از 40 هزار واحد رشد به عدد یک میلیون و 649 هزار و 436 واحد رسید.

این در حالی است که شاخص پیش از این یکی از سنگین‌ترین اصلاح‌های تاریخ خود را پشت سر گذاشته است و در صورت تثبیت وضعیت شاخص در روند مثبت، شاهد آرامش در بازار خواهیم بود.

اما نکته مهم این است که حقوقی‌ها در معاملات روز گذشته، به صورت جمعی در پوزیشن خرید قرار گرفتند و بازار را با جدیت تمام حمایت کردند.

در این خصوص باید گفت که قصد حقوقی صرفا نمی‌تواند حمایت از بازار باشد و خرید را در راستای سود انجام می‌دهد و زمانی که خرید، با حجم‌های کلان صورت می‌گیرد، برنامه‌ریزی برای رشد سهم نیز در پشت آن قرار دارد.

از این رو نباید صرفا کلمه حمایت از بازار را در راس قرار داد و باید به این نکته توجه کرد که خرید حقوقی‌ها با هدف انجام شده است.

این مساله می‌تواند نشان‌دهنده پایان اصلاح بازار باشد و بار دیگر روزهای سبزی را برای شاخص ببینیم.

اما این نکته نیز نباید فراموش شود که بازار همچنان با نوسانات شدید حرکت می‌کند و بسیاری از سهم‌ها کف سازی نکرده اند؛ از این رو شاخص کل هم کف توانمندی ندارد و این موضوع ممکن است در آینده باز هم ریزش‌هایی سنگین را به همراه داشته باشد.

در نتیجه در صورت برگشت بازار از جریان منفی، به نظر می‌رسد که باید برای کف‌سازی شاخص کل تلاش کرد و بازار را به تعادل رساند تا از حالت تورمی خود خارج شود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: