bazarnews

کد خبر: ۷۶۲۱۱
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹
هر چند پول نفت عراق در جا های زیادی باید هزینه شود (از جمله تامین خسارت کویت، هزینه نیرو های ائتلاف، بازسازی کشور و...)، اما آقایان مسئول، مثل خیلی از کار های دیگر دیر نکنید. ظرفیت تولید نفت ایران و درآمد های ملی مان، نباید در دوره طولانی با عراق و کشور های همسایه مان تفاوت معنادار داشته باشد. این، از جمله مسائل استراتژیک و امنیت ملی است. لطفا بی توجه نباشید.

افزایش ظرفیت و تولید نفت، قدرت منطقه ای می آورد. چگونه؟ پول نفت خزانه را پر می کند، پول، قدرت را تجهیز می کند و نهایتا توان منطقه ای یک کشور تقویت می شود.
اعتماد در ادامه نوشت: ایران و عراق روابط برادرانه دارند. صد البته که باید آن را تحکیم کنند. جدا از آن اما، باید حواس مان به حفظ توازن قدرت ایران و عراق باشد. مسئولان باید روی تولید نفت عراق و افزایش تولید این کشور حساس باشند. آقایان! امروز روی آن حساس نباشید، فردا کاری از دست تان برنمی آید.
١- وزیر نفت عراق روز یکشنبه از برنامه این کشور برای افزایش ظرفیت تولید نفت این کشور تا سال ٢٠٢٥ به میزان ٧ میلیون بشکه در روز خبر داده است. یعنی ٢ میلیون بشکه بیش از ظرفیت تولید نفت فعلی عراق.
عراق همچنین قصد دارد تا ظرفیت صادرات نفت خود را از ٣میلیون و ٨٠٠ هزار بشکه فعلی به ٦ میلیون بشکه در روز برساند. جدا از آن می خواهد تا ٥ سال آینده، گاز هایی که در مشعل ها سوزانده می شود به صفر برساند؛ که این آخری، منجر به کاهش واردات گاز از ایران خواهد شد.
عراق همچنین پروژه بزرگ گازی «الراتاوی»، را دارد که فعلا به دلیل کمبود بودجه متوقف شده، اما در صورت اجرا می تواند با تولید روزانه ۳۰۰ میلیون فوت مکعب گاز شروع کند و تا یک میلیارد فوت مکعب در روز، گاز تولید کند. فعلا این آمار را داشته باشید.

برچسب ها: نفت ، ایران ، عراق
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: