bazarnews

کد خبر: ۷۶۲۶
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲
قائم مقام ستاد سرشماری نفوس و مسکن با بیان اینکه ۴۴.۷ درصد مردم در سرشماری اینترنتی مشارکت داشتند، از مهلت یک هفته‌ای برای ویرایش اطلاعات و همچنین چگونکی شیوه ثبت نام غایبان در این طرح خبر داد.
بازار نیوز - علیرضا زاهدیان در مورد وضعیت ثبت نام اینترنتی ثبت نام نفوس و مسکن اظهار داشت: تا ساعت 6 بامداد امروز جمعه 10 میلیون و 630 هزار خانوار شامل بالغ بر 35 میلیون و 740 هزار نفر به صورت اینترنتی ثبت نام کرده‌اند.  
 
قائم مقام ستاد سرشماری نفوس و مسکن با بیان اینکه این میزان مشارکت 44.7 درصد جمعیت را پوشش می دهد، تصریح کرد: بهترین کارنامه سرشماری اینترنتی مربوط به کشور کانادا با 54 درصد کره در سال 2010 ، 47.9 درصد و ایران با 44.7 درصد جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.  
 
وی با بیان اینکه اگر بخواهیم اولین کشورها را در سرشماری به لحاظ مشارکت نام ببریم، قطعا با رکود کشورمان رتبه اول را خواهیم داشت، زیرا در ژاپن برای اولین بار رکورد 37 درصدی سرشماری اینترنتی توسط مردم شکسته شده، اما در مجموع ثبت نام اینترنتی در جهان جایگاه سوم را داریم.  
 
زاهدیان با اشاره به شروع آمارگیری به شیوه حضوری تصریح کرد: به دلیل تبلیغات گسترده و انجام سرشماری اینترنتی، مردم آگاهی و همکاری بیشتری با ماموران سرشماری دارند و از این بابت مشکلی وجود ندارد.
 
قائم مقام ستاد سرشماری نفوس و مسکن در مورد خانوارهای غایبی که هنگام سرشماری حضور ندارند، عنوان کرد: ماموران  آمارگیر اطلاعیه‌ای درب خانواهای غائب می‌اندازند که با شماره تلفنی تماس گرفته و یا کدی در آن درج شده که پس از آن بتوانند به شیوه اینترنتی سرشماری خود را انجام دهند.  
 
وی با تاکید بر اینکه امروز سرشماری اینترنتی پایان خواهد یافت و دیگر تمدید نمی‌شود، یادآور شد: سرشماری حضوری نیز تا 28 آبان ماه ادامه خواهد یافت، اما به نظر می‌رسد با توجه به استقبال خوب مردم از شیوه اینترنتی، سرشماری زودتر از موعد مقرر پایان یابد.  
 
زاهدیان در مورد ویرایش اطلاعات نیز تصریح کرد: از روز شنبه پیش رو هر خانواده یک بار می‌تواند اطلاعات خود را ویرایش کند و مهلت یک هفته‌ای برای این کار فراهم شده است.
فارس
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: