bazarnews

کد خبر: ۷۶۲۶۲
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در حال حاضر ۹۷ درصد داروهای مورد نیازمان در داخل کشور تولید می شود.

محمدرضا شانه ساز در نشست خبری امروز با تبریک روز پزشک و داروساز گفت: طی ماه های گذشته پزشکان و داروسازان تمامی تلاش خود را برای ارائه خدمات به بیماران کرونایی انجام دادند و هر دارویی که به عنوان کمک به درمان آنها معرفی می شد، داروسازان در یک بازده زمانی کوتاه تولید آن را آغاز می کردند.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از این اقلام دارویی مواد اولیه شأن در کشور تولید شد، اظهار داشت: کمتر کشوری می تواند ادعا کند که تولید دارو را در زمان کوتاهی می تواند انجام دهد.
رئیس سازمان غذا و دارو به دستاوردهای انقلاب در صنعت داروسازی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۹۷ درصد داروهای مورد نیاز ما تولید داخل است و بسیاری از اقلام دارویی در کشور تولید می شود.
شانه ساز با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان زیادی در حوزه دارو فعال هستند، خاطرنشان کرد: هم اکنون می توانیم ادعا کنیم که داروهای جدیدی که دردنیا تولید می شود، داروسازان ما می توانند طی دو سال آن را در کشور تولید کنند. حتی می توانیم مواد اولیه آن را نیز تولید کنیم.
وی با تأکید بر اینکه ۲۵ دانشکده داروسازی در کشور فعالیت می کنند، تصریح کرد: دانشمندان و محققان ایرانی نقش مهمی در مقالات و نشریات معتبر علمی دارند و توانسته ایم رتبه علمی خود را در دنیا ارتقا دهیم.
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه ۶۵ درصد مواد اولیه دارو در کشور تولید می شود، گفت: طی ۱۰ سال گذشته بیش از هزار قلم داروی گیاهی در کشور تولید شده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: