bazarnews

کد خبر: ۷۶۲۶۳
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
تحلیل گر سیاسی عراق با اشاره به اینکه ایجاد هرج و مرج در جنوب عراق به نفع واشنگتن است، درباره نقش سرویس جاسوسی آمریکا در خشونت های اخیر در بصره و ذی قار توضیح داد.

«کریم الخیکانی» تحلیل گر سیاسی عراق در واکنش به منحرف شدن تظاهرات های مسالمت آمیز اخیر در استانهای جنوبی عراق و به خشونت کشیده شدن برخی از آنها، درباره توطئه های دستگاه اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا و مزدوران آن در عراق هشدار داد و بعید ندانست که واشنگتن در به خشونت کشیده شدن اعتراضات خیابانی اخیر به ویژه در بصره و ذی قار نقش داشته باشد.
وی در گفت وگو با پایگاه خبری «المعلومه» تصریح کرد: بعید نیست که در عملیات های ترور، تفرقه افکنی ها و نیز به آتش کشیدن اموال عمومی و خصوصی در استان های جنوبی، دستگاه جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا دخیل باشد.
این تحلیل گر عراقی افزود: ایجاد تفرقه، کشتار و خشونت به نفع آمریکا است و از این طریق می تواند مردمی را که خواستار خروج نیروهای آمریکایی از عراق هستند، دچار سردرگمی کند به ویژه که اغلب نمایندگان استان های جنوبی در داخل پارلمان به مصوبه خروج نظامیان آمریکایی رای داده اند.
وی توضیح داد: آمریکا نیروهایی دارد که از سوی سفارت این کشور در بغداد هدایت می شوند. چنین شرایطی نیازمند تلاش اطلاعاتی عراق برای رصد و پیگیری تماس های سفارت آمریکا و تماس های خارجی با عراق برای شناسایی ورودی و خروجی های مرتبط با این پرونده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: