bazarnews

کد خبر: ۷۶۳۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷
رییس کل بانک مرکزی گفت: تمامی زمینه سازی های مورد نظر در زمینه یکسان‌سازی نرخ ارز انجام و زمان اجرای آن به زودی اعلام خواهد شد.
بازار نیوز - چند وقتی است که زمزمه یکسان سازی نرخ ارز و حذف نظام چند نرخی به گوش می رسد موضوعی که اگر محقق شود شفاف سازی هر گونه فعالیت در این بازار، توسعه فعالیت های بازرگانی و تجاری را به دنبال دارد و اگر چند نرخی بماند فرآیند مذکور دچارخلل می شود.
 
ولی‌الله سیف در خصوص زمان و نحوه یکسان سازی نرخ ارز، اظهار داشت: یکسان سازی نرخ ارز در شرف تحقق  و در حال حاضر نیز مقدمات آن آماده شده است.
 
وی افزود: تمامی زمینه سازی های مورد نظر در این زمینه انجام  و زمان اجرای آن به زودی  اعلام خواهد شد.  
 
رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که  نرخ ارز در این جریان چطور تعیین می شود، گفت: بانک مرکزی تعیین قیمت نخواهد کرد و امر قیمت گذاری توسط بازار انجام خواهد شد.
 
سیف در خصوص اینکه یکسان سازی نرخ ارز چه تاثیری بر زندگی مردم و فعالیت بنگاه های اقتصادی خواهد داشت، ادامه داد: نرخ ارز نقشی کلیدی در تعادل بازار و رشد تولید را ایفا می کند بطوریکه با واقعی شدن آن ضمن اینکه صادرات رونق میگیرد، میزان واردات نیز تنظیم خواهد شد.
 
این مقام مسئول تاکید کرد: مسلما افزایش کاذب نرخ ارز می تواند صدمات جدی به بدنه اقتصاد کشور وارد کند، از همین رو ما به دنبال وافعی کردن آن هستیم.
 باشگاه خبرنگاران
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: