bazarnews

کد خبر: ۷۶۶۰۶
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
رییس جمهور خطاب به مردم ایران گفت: ممکن است این سخن من دردناک باشد اما ما در این هفت ماه سختی که از ویروس کرونا و تحریم داشته ایم، هیچ کس به کمک ما نیامد. آمریکا که شرورتر از این حرف ها است، نیامد بگوید تا زمانی که کرونا هست تحریم ها را بردارم، اگر یک جو عقل داشت و به تاریخ خودش می اندیشید این کار را می کرد اما در این هفت ماه تحریم های جدید را هم بر ما تحمیل کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، با بیان اینکه عده ای ضد انقلاب می خواهند با استفاده از شرایط کرونا میان نان و جان مردم فاصله بیاندازند، اظهار کرد: نان و جان مردم جدا از هم نیست. همان جا که در نانوایی با ماسک نان می خرید یعنی نان و جان کنار هم هستند. ماه رمضان شد عده ای گفتند می خواهند مراسم بگیرند؛ ما گفتیم با رعایت اصول بهداشتی مراسم ها می تواند برگزار شود.
وی ادامه داد: وقتی گفتیم ویروس را باید شکست دهیم یعنی هم سلامت باشد هم کار باشد. عده ای ضد انقلاب هر موضوعی که می شود می خواهند کشور تعطیل شود؛ محرم شد، کنکور شد، آغاز سال تحصیلی مدارس شد، بازگشایی کارخانه ها شد آن ها شروع می کنند.
روحانی گفت: دیروز در رسانه های خارجی جنجال راه انداختند که متخصصان می گویند مدارس باید تعطیل باشد و مخالف بازگشایی مدارس هستند اما وزیر آموزش و پرورش به زور می خواهد مدارس را باز کند؛ نه خیر همه موافق هستند.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در همه مراحل و مناسک مذهبی و همچنین فعالیت فرهنگی و اقتصادی همواره این اصل را مد نظر قرار می دهیم، گفتمان ما گفتمان سلامت است، سلامت با فعالیت. گفتمان ضد انقلاب سلامت منهای فعالیت است.
وی ادامه داد: اگر ضد انقلاب دلسوز بود یک بار می گفت آمریکا علیه ایران دارد جنایت می کند و در دوران کرونا هم دارو را برای ایران تحریم کرده است. اگر شما دلسوز مردم ایران هستید باید بدانید که ملت ایران تحت فشار تحریم است اما در خارج نشسته اید، به کار خود می رسید و در اذهان عمومی مردم ایران تشویش می کنید.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: