bazarnews

کد خبر: ۷۶۶۴۶
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
معاون آموزشی وزیر علوم درباره جزئیات بازگشایی دانشگاه ها و نحوه حضور دانشجویان قدیم و نو ورود توضیحاتی را ارائه کرد.

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران، درباره آغاز سال تحصیلی جدید گفت: وزارت علوم برای بازگشایی دانشگاه ها و حضور فیزیکی دانشجویان در کلاس های درس، تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کروناست.
او افزود: با توجه به شرایطی که هم اکنون وجود دارد تمام تمهیدات در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در نظر گرفته شده تا دانشجویان بتوانند از آموزش الکترونیکی بهره مند شوند و حضور فیزیکی نداشته باشند. اگر در مناطقی وضعیت شیوع کرونا سفید اعلام شود و یا در طول ترم شرایط برای حضور برخی دانشجویان وجود داشته باشد «مثل درس های دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد و یا دروس کارگاهی و آزمایشگاهی» دانشگاه ها برای حضور برنامه ریزی خواهند کرد.
معاون وزیر علوم ادامه داد: اگر شرایط به گونه ای باشد که هیچ نوع حضور فیزیکی دانشجو در دانشگاه امکان پذیر نباشد، آمادگی ارائه تمام دروس نظری به صورت مجازی را داریم. 
او بیان کرد: ترم گذشته اولین تجربه آموزش مجازی در ایران و جهان بود بنابراین مشکلاتی که در آموزش مجازی با آن مواجه هستیم فقط مختص به کشور ما نیست. با تجربه کسب شده امیدواریم به مقدار زیادی این مشکلات را حل کنیم. در آموزش مجازی برای نحوه حضور دانشجویان در کلاس ها، ارزیابی دانشجویان در طول ترم و در نهایت امتحان پایان ترم باید مستمر باشد. 

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: