bazarnews

کد خبر: ۷۶۶۷۵
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
با افزایش تمایل معامله گران به سرمایه گذاری بردارایی های امن نظیر طلا، بیت کوین که طی چند ماه اخیر قله ۱۲ هزار دلاری را فتح کرده بود، وارد فاز ریزشی شد.

در حال حاضر بازارهای مالی در حساس ترین وضعیت هستند و هر گونه تنش سیاسی و خبرهای مربوط به کرونا می تواند ورق را در این بازارها برگرداند همان طور که در حال حاضر سرمایه گذاران در نتیجه شیوع دوباره کرونا به سمت بازار طلا حرکت کردند و همین امر موجب افزایش فشار عرضه در معاملات ارزهای دیجیتال و کاهش چشمگیر قیمت ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین شد به طوری که این ارز دیجیتال از اوایل شهریور ماه که در کانال ۱۱ هزار دلاری بود امروز به قیمت ۱۰ هزار و ۲۲۲ دلار رسیده است.
با این وجود که بازارهای سنتی مثل طلا هنوز هم از نظر سرمایه گذاران امن تر هستند اما شیوع بیماری مرگبار کرونا و رکود اقتصاد جهانی و تشدید نگرانی ها که سایر فعالیت های اقتصادی را به حال تعلیق درآورده است سبب شد بازار این ارزها هر روز داغ تر شود و به گفته کارشناسان وجود ابهام در خصوص چشم انداز اقتصاد جهانی سبب شده است سرمایه گذاران بازار بیت کوین و طلا را به عنوان بازارهای قابل اطمینان انتخاب کنند.
بیت کوین و طلا بر اساس عملکردشان طی ۶ ماه گذشته بیشتر سرمایه هایی مکمل یکدیگر بوده اند تا رقیب. طبق گفته دیوید لیفتچیتز، از تاجران شرکت تجارت ارز مجازی اکسو آلفا، با توجه به بی ثباتی تاریخی بیت کوین، نگه داشتن همزمان طلای فیزیکی و دیجیتال امنیت بیشتری نسبت به سرمایه گذاری در یکی از آنها به وجود می آورد.

برچسب ها: بیت کوین ، پول مجازی ، طلا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: