bazarnews

کد خبر: ۷۶۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
سید محمد مرتضوی کارشناس مسکن اظهار کرد: در هفته های گذشته که شاهد ثبات نسبی در بازارهای موازی بخش مسکن بودیم عطش خرید ملک نیز فروکش کرد که به کاهش و معاملات در مرداد ماه منجر شد. البته مجدداً در دو هفته ابتدایی شهریور با افزایش مراجعه برای خرید مسکن مواجه بودیم اما حجم تقاضا خیلی زیاد نیست.

وی افزود: بازار مسکن روند طبیعی خود را طی می کند و اگر تلاطمی در بازارهای ارز، طلا، بورس یا نهاده های ساختمانی نداشته باشیم قیمت مسکن تا پایان سال رشد قابل توجهی نخواهد داشت و حجم معاملات نیز بالا نمی رود.
مرتضوی با اشاره به افزایش چشمگیر معاملات زمین و ویلا در مازندران گفت: از ابتدای سال 1399 شاهد رشد بازار خرید و فروش زمین و ملک در استان مازندران بوده ایم که از دلایل اصلی آن انگیزه حفظ ارزش دارایی متناسب با تورم، تسهیل دسترسی و چشم انداز ساخت و تکمیل آزادراه تهران - شمال است. به خصوص در نقاط ساحلی مازندران رونق بیشتری را شاهد هستیم.
این عضو هیئت مدیره کانون انبوه سازان تاکید کرد: ساخت و ساز به شکل مرتفع سازی در حوزه های شهری مازندران به سهولت انجام می شود. در خارج از محدوده شهرها نیز برخورد قهری چندانی شاهد نیستیم که در رشد انگیزه های سرمایه گذاری موثر بوده است. به طور کلی در کل کشور بعد از سال 1396 ساخت و ساز مقداری افزایش یافته اما نه در حدی که به تعدیل عرضه و تقاضا منجر شود و بازار مسکن را اشباع کند.
وی درباره پیش بینی از وضعیت بازار مسکن تا پایان سال جاری گفت: معتقدم حداکثر افزایش قیمت مسکن تا پایان سال جاری در حد تورم خواهد بود مگر اینکه اتفاقات غیر منتظره ای در حوزه اقتصاد کلان یا بازار ارز شاهد باشیم.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: