bazarnews

کد خبر: ۷۶۶۸۸
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفت: در پی فراخوان های وزارت صمت برای حضور شرکت ها در بورس، تاکنون ۲۵۰ شرکت برای ورود به بورس اعلام آمادگی کرده اند و تاکنون سهم بخش صنعت از اوراق منتشر شده به ۳۹۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

سعید زرندی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: یکی از جهت گیری های وزارت صمت درسال جاری استفاده از ظرفیت بازار سرمایه برای تولید بود که در این راستا لازم بود واحدهای تولیدی با این مکانیزم بیشتر آشنا شوند. از طرفی اولین اصل برای ورود شرکت ها به بازار بورس شفافیت و آمادگی ساختار شرکت ها است که تاکنون فراهم نبود.
وی با بیان اینکه سیستم بانکی توان پاسخگویی به نیاز به صنعت را ندارد، تصریح کرد: محاسبات نشان می دهد برای اداره بخش صنعت به اندازه سال گذشته و بدون هیچ تغییری به ۵۷۵ هزار میلیارد تومان نیاز داریم، اما سیستم بانکی در بهترین حالت می تواند ۳۲۵ هزار میلیارد تومان در حوزه صنعت پرداخت کند. بنابراین برنامه ریزی کردیم برای پر کردن این خلا از بازار سرمایه استفاده کنیم.
به گفته این مقام مسئول در پی فراخوان های وزارت صمت برای حضور شرکت ها در بورس، تاکنون ۲۵۰ شرکت برای ورود به بورس اعلام آمادگی کرده اند که از این تعداد ۱۱۳ شرکت به قرارداد با نهادهای مالی رسیدند، ۷۰ شرکت امید نامه تنظیم کردند و ۴۰ شرکت به هیئت های پذیرش معرفی شدند.
زرندی با اشاره به وعده وزارت صمت مبنی بر ورود ۱۰۰ شرکت صنعتی به بازار سرمایه تا آخر امسال، گفت: شرکت هایی که وارد بازار سرمایه می شوند، هنگام عرضه عمومی شناخته می شوند و اتفاق دیگر انتشار اوراق است. سال گذشته از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اوراقی که منتشر شده بود ۲۰۰۰ میلیارد تومان مربوط به بخش صنعت بود و تا امروز این رقم به ۳۹۰۰ میلیارد تومان رسیده و این ادبیات در حال جا افتادن است.

برچسب ها: بورس ، وزارت صمت ، صنعت
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: