bazarnews

کد خبر: ۷۶۶۹۶
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
عنوان، جدول برنامه های درسی و کد رایانه ای 6 عنوان رشته مهارتی جدید در سال تحصیلی 1400-1399، از سوی معاونت آموزش متوسطه ابلاغ شد.

در راستای اجرای سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی و ایجاد و به روزآوری رشته های کاردانش، 6 رشته پیشنهادی دفتر تألیف کتاب های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش، پس از تصویب در شورای عالی آموزش و پرورش، از سوی معاونت آموزش متوسطه به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.
رشته های مکانیک تراکتور، تأسیسات سرمایشی، تأسیسات مستقل ساختمان های مسکونی، تأسیسات بهداشتی ساختمان، تأسیسات گازرسانی ساختمان و تأسیسات گرمایشی، عناوین 6 رشته مهارتی جدید شاخه کاردانش می باشند که تصویب و ابلاغ شده اند.
دربندهای این دستورالعمل آمده است: ثبت نام دانش آموزان در پایه دهم از سال تحصیلی (1399-1400) در این رشته ها فعال می شود. ثبت نام در رشته های فوق در هنرستان های بزرگ سال دولتی شاخه کاردانش برای سال تحصیلی (1399-1400) مجاز است.
وضعیت ثبت نام دانش آموزان در مدارس آموزش از راه دور در رشته های فوق با موافقت این معاونت همانند بند قبل بلامانع هست. با توجه به اینکه اجرای رشته های مذکور از سال تحصیلی (14001399) در هنرستان های روزانه صورت می گیرد، لذا اجرای آن در هنرستان های بزرگ سال غیردولتی برای سال تحصیلی مذکور مجاز نمی باشد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: