bazarnews

کد خبر: ۷۶۷۲۰
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۲
وزیر خارجه ایران در توییتی درباره دیدار خود با همتای سوئیسی که در تهران حضور دارد، بازگشت به تجارت عادی را اولویت جهانی خواند.

«محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران در توییتی درباره دیدار امروز (دوشنبه) خود با «ایگنازیو کاسیس» همتای سوئیسی در تهران، بر اولویت بازگشت به تجارت عادی تاکید کرد.

ظریف با انتشار تصویری از این دیدار، نوشت: از میزبانی ایگنازیو کاسیس وزیر خارجه سوئیس در صدمین سالگرد روابط دیپلماتیک خرسندم روابطی که بر مبنای احترام متقابل دوام می‌یابد. درباره مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و جهانی مذاکراتی عالی داشتیم. ضمن قدردانی از تلاش‌های سوئیس برای سبک کردن (بار) خرابکاری‌های آمریکا، بازگشت به تجارت عادی اولویت جهانی است.

بازگشت به تجارت عادی اولویت جهانی است

کاسیس هم که بامداد روز شنبه به منظور انجام سفری سه روزه به ایران آمد، بعد از این دیدار در توییتی نوشت: «صلح، توسعه اقتصادی و حقوق بشر- گفت‌و‌گوی پر باری با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود داشتم».

وزیر خارجه سوئیس افزود: «من خوشحالم که ما توانستیم با همکاری هم کانال انسان دوستانه سوئیس برای انتقال مواد غذایی و تجهیزات دارویی برای مردم ایران را ایجاد کنیم».

این مقام سوئیسی پس از سفر اخیرش به اصفهان، روز یکشنبه وارد تهران شد و در مراسم یکصدمین سالگرد روابط دیپلماتیک سوئیس با ایران شرکت کرد.

 

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: