bazarnews

کد خبر: ۷۶۷۸۷
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶
صنعت کشتیرانی مسافربری از سال 2018 روند بهبود را تجربه کرد اما شیوع ویروس کرونا حالا کمر این صنعت را خم کرده است.به گزارش اسپوتنیک، از سال 2018 صنعت کشتیرانی مسافربری در جهان روند بهبود را تجربه کرد اما از زمان شیوع ویروس کرونا خسارت های سنگینی به این صنعت بین المللی وارد شده است.

در ماه مارس پس از آنکه مشخص شد چند مسافر در کشتی های مسافربری به کرونا مبتلا هستند هزاران نفر در این کشتی ها در حوزه آمریکای لاتین، دریای کارائیب و خاور دور در این کشتی ها قرنطینه شده و محبوس ماندند . انجمن بین المللی خطوط کشتیرانی مسافری اعلام کرده که محدودیت های اعمال شده ناشی از شیوع ویروس کرونا 50 میلیارد دلار در سراسر جهان به این صنعت آسیب زده و باعث شده که 334 هزار نفر شغل خود را از دست بدهند .
شیوع ویروس کرونا باعث لغو شدن گسترده رزرو بلیت کشتی های مسافری شد و نشانه های کمی از بهبود اوضاع برای فصل زمستان دیده می شود .
یکی از شرکت هایی که در این مسیر آسیب جدی دیده کاستا کروز بود که 180 نفر از مسافران فرانسوی اش و خانواده سه نفر از مسافران که در یکی از کشتی های این شرکت به نام مجیکا جان خود را از دست داده اند علیه اش اعلام دعوی کرده است . شرکت های کشتیرانی مسافری حالا برای فعالیت خود پروتکل های جدیدی را اعمال کرده و مسافران باید پیش از سوار شدن به کشتی ها باید تست کرونا بدهند و یک پرسشنامه درباره وضعیت سلامت خود ارائه داده و دمای بدن آنها هم به صورت منظم چک خواهد شد . خدمه این کشتی ها اما نه تنها باید آزمایش کرونا بدهند بلکه باید 14 روز هم در قرنطینه باشند .
بسیاری از این کشتی ها برای آنکه هزینه قرار گرفتن در نزدیکی بنادر را پرداخت نکنند در فاصله دورتری از بنادر لنگر انداخته اند . ایتالیا بزرگترین صنعت کشتیرانی مسافری در اروپا را در اختیار داشته و 53 هزار نفر ایتالیایی در این کشور در مشاغل مرتبط با این صنعت مشغول به کار هستند . درآمد ایتالیا از محل کشتیرانی مسافری 17 میلیارد دلار در سال برآورد می شود . 

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: