bazarnews

کد خبر: ۷۶۷۹۳
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم نرخ غذای دانشجویی و اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی را در سال تحصیلی جدید اعلام کرد و از افزایش وام های دانشجویی خبر داد.

ناصر مطیعی صبح امروز در نشست مطبوعاتی که در محل صندوق رفاه دانشجویان برگزار شد، با اشاره به وام های دانشجویی گفت: در سال تحصیلی جاری ۶۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام های دانشجویی و در سال گذشته ۴۸۰ میلیارد تومان از این منابع صندوق برای پرداخت وام های دانشجویی پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: باید این موضوع را یادآور شوم که این ارقام منوط به تخصیص اعتبار کامل صندوق رفاه دانشجویان توسط سازمان برنامه و بودجه است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: خوشبختانه با پیگیری هایی که در سال ۹۹ انجام شد، ۳۵ درصد نسبت به سال ۹۸ افزایش بودجه مصوب داشتیم که ۲۶۱ میلیارد تومان به ۳۵۳ میلیارد تومان بودجه عمومی افزایش یافت.
مطیعی بیان کرد: در طول یک سال گذشته کارگروه نظام پرداخت و بازپرداخت وام های دانشجویی، مشکلات نظام پرداخت و بازپرداخت وام ها را بازبینی کرد، طرح جدیدی در خصوص وام ها به هیئت امنا ارائه شد و هیئت امنای صندوق این طرح را تصویب کرد که در سال تحصیلی جدید اجرا می شود.
وی گفت: ۲۲ نوع وام طراحی و در ۵ گروه تعریف شد، هر عنوان وام، تعدادی از وام ها را ذیل خود دارد، ضوابط پرداخت و بازپرداخت وام ها، تسهیل و بازنگری و ضمانت های دانشجویی تسهیل شده و هیچ وامی حذف نشده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: