bazarnews

کد خبر: ۷۶۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به دکتر تدروس آدهانوم، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی خواستار فراخوانی جهانی برای پایان دادن تحریم های نامشروع و یکجانبه ایالات متحده شد.

سعید نمکی در این نامه خطاب به دکتر تدروس آدهانوم تاکید کرده است: زمان فراخوان جهانی فرا رسیده که همه تحریم ها برداشته شود و سلامت افراد تحت تاثیر به خطر نیفتد. از جناب عالی در خواست دارم اقدامات لازم برای پایان دادن تحریم های نامشروع و یکجانبه ایالات متحده که موجب رنج و درد و مرگ مردم ایران و سایر ملتها شده و عواقب منفی برای سلامت جهانی و امنیت بهداشت به بار می آورد، انجام شود.
وی در این نامه نوشت: مایلم از رهبری سازمان جهانی بهداشت، در مبارزه با پاندمی کووید-۱۹ که نیازمند همبستگی، فداکاری و تعهد در همه سطوح در سراسر جهان است، تشکر کنم. در ابتدا لازم می دانم آخرین وضعیت مبارزه جامعه سلامت ایران با ایران با ویروس کووید-۱۹ را به اطلاع شما برسانم. طی ۷ ماه گذشته، ما سه دوره غربالگری در سراسر کشور را انجام دادیم که در آخرین دوره که از دو هفته پیش شروع شده، ۲۸ میلیون نفر از افراد با ریسک بالا مورد غربالگری قرار گرفتند.
نمکی افزود: از سه ماه پیش بازگشایی مشاغل با مدنظر قرار دادن«فاصله هوشمند»، «ماسک زدن» و اخیراً بازگشایی مدارس را آغاز کرده ایم. اقدامات بهداشت عمومی، پروتکل های درمانی به روز شده، تولید محلی تجهیزات محافظت فردی، ارتقای ظرفیت های تشخیصی، کنترل و پیشگیری از عفونت، آگاهی و اطلاع رسانی مخاطرات و مشارکت جامعه، محافظت از خدمات بهداشتی ضروری، ارائه خدمات غیر کوویدی و مهمتر از همه، رویکرد «کل دولت» انجام گرفت و همه اینها برای به حداقل رساندن عوارض جانبی این پاندمی اجرا شد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: