bazarnews

کد خبر: ۷۶۸۰۹
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸
به گفته رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور قیمت گوشت از مبدا تا بازار ۳۵ درصد اختلاف دارد.

منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور، از افزایش ۵۰ درصدی تولید دام نسبت به سال های قبل خبر داد و گفت: در حال حاضر با فراوانی دام سبک و سنگین در صنعت دامپروری رو به رو هستیم که این امر رشد ۵۰ درصدی تولید دام به صورت پروار را نشان می دهد.
او با اشاره به اینکه طی سال های اخیر اکثر دام سبک کشور داشتی بوده است، افزود: این در حالی است که هم اکنون تولید دام به صورت پرواربندی است.
پوریان با اشاره به اینکه ۳ نوع قیمت در حوزه دام وجود دارد، بیان کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو دام سبک درب دامداری ۳۸ هزار تومان تا ۳۹ هزار تومان و دام سنگین با وزن سبک و متوسط ۲۹ هزار تومان تا ۳۰ هزار تومان است که متاسفانه در میادین با نرخ های بالاتری عرضه می شود.
این مقام مسئول ادامه داد: علی رغم فراوانی عرضه دام، گوشت با نرخ های بالایی در خرده فروشی ها عرضه می شود که خانوار ها نسبت به این موضوع گلایه مند هستند.
او از افزایش زایش های پاییز خبر داد و گفت: هم اکنون جمعیت دام سبک ۲ تا ۳ میلیون مازاد بر نیاز کشور است که با آغاز طرح خرید تضمینی انباشتگی رفع می شود.
رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور در پایان از اختلاف ۳۵ درصدی قیمت گوشت از دامداری تا مغازه خبر داد و گفت: با وجود فراوانی تولید و زایش های مناسب پیش رو در فصل پاییز، اما اختلاف قیمت گوشت در سایه کمبود نظارت دستگاه های متولی همچنان بالاست.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: