bazarnews

کد خبر: ۷۶۸۶۵
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳
حدود دو ماه پس از اجرایی شدن سیاست جدید دولت در یکپارچه سازی صدور کارت های بازرگانی، سرپرست وزارت صمت اعلام کرده که اجرای کامل این طرح به مدت دو ماه به تعویق خواهد افتاد.

پس از حواشی که در مسیر صدور کارت های بازرگانی با محوریت اتاق بازرگانی به وجود آمد و تحت تاثیر تعهدات ارزی و لزوم بازگشت ارز، نظارت بر عملکرد این کارت ها افزایش یافت، دولت اعلام کرد که خود نقش محوری را را تایید و توزیع این کارت ها ایفا خواهد کرد.
تا پیش از این فعالان اقتصادی پس از دریافت تاییدیه های لازم از سوی نهادهای دولت برای دریافت کارت خود به اتاق بازرگانی مراجعه می کردند اما در چارچوب طرحی که از ابتدای مرداد اجرایی شد، سامانه جامع تجارت به جای اتاق بازرگانی، وظیفه توزیع این کارت ها را عهده گرفت.
با وجود این تغییرات، در هفته های گذشته بسیاری از فعالان اقتصادی بخش خصوصی، از جمله مسعود خوانساری – رییس اتاق بازرگانی تهران – نسبت به عملکرد این سامانه انتقادهایی جدی را مطرح کرد و گفت با توجه به مشکلات موجود در سامانه، از ابتدای مرداد ماه عملا صدور کارت های بازرگانی جدید متوقف شده است. هرچند این اظهارات با واکنش سازمان توسعه تجارت مواجه شد و این سازمان اعلام کرد که پس از چند روز، اختلالات سامانه برطرف شده اما تداوم اختلاف نظرها باعث شده، سرپرست جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت از مواضع دولت در این حوزه قدری عقب نشینی کند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: