bazarnews

کد خبر: ۷۶۸۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
رونالدو که در ماه نووامبر سال گذشته تعداد گل های ملی اش را به ۹۹ رسانده بود، بعد از ۱۰ ماه انتظار، سرانجام توانست گل شماره ۱۰۰ را هم برای پرتغال به ثمر برساند و به دومین بازیکن تاریخ تبدیل شود که به چنین دستاوردی می رسد. او در نیمه دوم دیدار امشب یک گل دیگر زد تا تعداد گل هایش را به عدد ۱۰۱ برساند.

گل اول رونالدو در دیدار ۴۵ روی یک ضربه آزاد تماشایی زده شد و در دقیقه ۷۲، او که پشت محوطه جریمه صاحب توپ شده بود، با یک شوت تماشایی دیگر، دومین گل خود و تیمش را به ثمر رساند. پیش از این تنها علی دایی توانسته بود که از مرز ۱۰۰ گل ملی عبور کند و همچنان با ۱۰۹ گل، بهترین گلزن ملی تاریخ است. هت تریک رونالدو در پیروزی ۶-۰ پرتغال مقابل لیتوانی در مقدماتی یورو ۲۰۲۰، تعداد گل های رونالدو را به عدد ۹۸ رسانده بود و او سپس موفق شد در دیدار بعدی برابر لوکزامبورگ، این آمار را به ۹۹ برساند.
 پس از آن، به دلیل شیوع کرونا، دیدارهای ملی برگزار نشد و رونالدو در دیدار قبلی پرتغال مقابل کرواسی هم روی نیمکت نشست تا سرانجام بتواند امشب تعداد گل های ملی اش را ۳ رقمی کند. رونالدو اولین گل ملی اش را در سال ۲۰۰۴ به ثمر رساند و اکنون بیش از دو برابر پدرو پائولتا (۴۷ گل)، رکورددار قبلی گلزنی در تیم ملی پرتغال، دروازه حریفان را باز کرده است. بهترین سال رونالدو با پیراهن پرتغال سال گذشته بود که او 14 بار موفق به گلزنی شد و پس از آن سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ با ۱۳ و ۱۱ گل، پرثمرترین سال های شماره ۷ سلسائو بود.

برچسب ها: رونالدو ، دایی ، فیفا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: