bazarnews

کد خبر: ۷۶۹۰۷
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
درشرایطی که سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان صدور مجوز افزایش قیمت برای روغن های موتوری را منوط به ارائه کامل مستندات از سوی پالایشگاه داران کرده است، خبر نادرستی مبنی بر افزایش 30 درصدی قیمت روغن موتور از سوی یکی از رسانه ها، بازار این محصول را با اختلال مواجه کرد.

درشرایطی که سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان صدور مجوز افزایش قیمت برای روغن های موتوری را منوط به ارائه کامل مستندات از سوی پالایشگاه داران کرده است، خبر نادرستی مبنی بر افزایش 30 درصدی قیمت روغن موتور از سوی یکی از رسانه ها، بازار این محصول را با اختلال مواجه کرد. دو روز پیش بود که یکی از رسانه ها خبر از افزایش 30 درصدی قیمت روغن های صنعتی داد. خبری که از سوی هیچ یک از مسئولان و فعالان این صنعت تایید نشد و تنها براساس شواهد خبرنگار این جریده منتشر شد. همین کافی بود تا فضای مجازی پر شود از شایعه افزایش 30 درصدی قیمت روغن موتور و مختل شدن روند فعالیت در بازار روانکارها.
این درحالی است که سازمان حمایت تنها برای روغن های موتوری نرخ گذاری تثبیتی انجام می دهد و در تعیین قیمت روانکارهای صنعتی دخل و تصرفی ندارد. روزنامه «دنیای خودرو» نیز درآخرین گزارش خود از روند قیمت گذاری روغن های موتوری در گفت وگو با محمدحسین مولاخواه مدیرکل نظارت بر کالاهای غیرفلزی، تنها شرط موافقت این سازمان با صدور مجوز افزایش قیمت را ارسال مستندات و صورت های مالی پالایشگاه های روغن موتور اعلام کرد و وقفه ایجادشده را نیز به دلیل نقص مستندات ارسالی دانست. حالا اما درشرایطی که بازار روانکارها در دو روز گذشته با شایعه افزایش 30 درصدی قیمت ها به چالش کشیده شده است، دبیر انجمن پالایشگاه های روغن با تکذیب این خبر به روزنامه «دنیای خودرو» گفت: «تاکنون برای تغییر قیمت روانکارهای خودرویی از سوی سازمان حمایت و کارگروه تنظیم بازار مجوزی صادر نشده است.»

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: