bazarnews

کد خبر: ۷۶۹۵۸
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶
بررسی میدانی بازار خودروی پایتخت حاکی است از ظهر روز گذشته (سه شنبه) قیمت خودروهای داخلی با یک شیب نزولی در مسیر کاهش قرار گرفت و پراید به زیر ۱۰۰ میلیون بازگشت.

به طور نمونه امروز هر دستگاه پراید ۱۱۱ که در ابتدای هفته به ۱۰۴ میلیون تومان قیمت خورده بود به ۹۸ تا ۹۹ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ به ۹۳ میلیون تومان، همچنین تیبا صندوق دار و ساینا از ۱۱۳ به کمتر از ۱۱۰ میلیون تومان نزول کرد.
کارشناسان هرچند علت خاصی برای این موضوع ذکر نمی کنند، اما می گویند: در بازار کسی برای خرید خودرو صف نکشیده و تنها عده ای با شیطنت به دنبال قیمت سازی هستند.
به گفته یکی از فعالان بازار، تازه چند روزی است تحویل خودروی دنا پلاس اتوماتیک آغاز شده و هنوز تحویل آنها به تعداد انگشتان دو دست نرسیده، اما در عرض چند ساعت بیش از ۳۰ آگهی فروش از این خودرو در سایت ها به چشم می خورد.
وی معتقد است: همین مساله ثابت می کند قیمت گذاری ها صوری است و عده ای با هماهنگی یکدیگر قیمتی خاص و بالا برای یک خودرو در نظر می گیرند.
«سعید موتمنی»، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت نیز معتقد است: اظهار نظر مثبت برخی مسوولان در روزهای گذشته مبنی بر کنترل بازار و تکافوی تولیدات داخلی برای پاسخگویی به نیاز واقعی بازار، بر شیب کاهشی قیمت ها تاثیرگذار بوده است.
به گزارش ایرنا، امروز سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در خاتمه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: قیمت های بازاری خودروها غیرواقعی است و تفاوت قیمت کارخانه ای و بازاری خودروها نباید این قدر زیاد باشد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: