bazarnews

کد خبر: ۷۶۹۸۲
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹
درحالی که مالکان اماراتی و عمانی محموله های سوخت توقیف شده منتسب به ایران با شکایت به دادگاه نسبت به کنترل این محموله ها ادعای حق کرده اند، این محموله ها برای مزایده گذاشتن در راه رسیدن به تگزاس هستند.

رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت: محموله ای که ماه پیش آمریکا توقیف و آن را منتسب به ایران معرفی کرد، اکنون با دو نفتکش طی چند روز آینده به تگزاس می رسد و این بخشی از تلاش های واشنگتن برای ایجاد اختلال در تجارت میان کاراکاس و تهران است.
وزارت دادگستری آمریکا در ماه آگوست اعلام کرد ۱.۱۲ میلیون بشکه بنزین ایران به مقصد ونزوئلا را، توقیف کرده است.
به گفته این منابع، انتظار می رود، نخستین محموله سوخت با نفتکشی با پرچم لیبریا و با نام « یوروفورس » طی ۲۴ ساعت آینده به تگزاس برسد. بر اساس آمارهای ریفینیتیو ایکون، مقصد این نفتکش بندر گالوستون در خلیج آمریکا اعلام شده است.
آمارهای ریفینیتیو ایکون نشان داد محموله دوم در نفتکشی با پرچم سنگاپور و با نام «مارسک پراگرس» در ۱۹ سپتامبر به بندر هیوستون خواهد رسید.
این منابع گفتند شرکای خارجی آمریکا که نامشان فاش نشده است، به انتقال محموله های ۴ نفتکش توقیف شده به دو کشتی تحت مجوزهای خاص آمریکا برای ورود به آب های این کشور کمک کرده اند.
بر اساس آمارهای ایکون، «مارسک پراگرس» در اواخر ماه جولای از طریق انتقال کشتی به کشتی در خارج از بندر ماداگاسکار بارگیری کرده است و «یوروفورس» سیستم های رهیابی خود را در ماه جولای پس از حرکت در نزدیکی بندر فجیره در امارات روشن کرده است. این نفتکش در ابتدا مقصد خود را ترینیداد و بعد جامائیکا و اکنون گالوستون اعلام کرده است.
وزارت دادگستری آمریکا قصد دارد این محموله سوخت را به مزایده گذاشته و درآمد حاصل از آن را به افرادی که ادعا می شود از قربانیان تروریسم هستند، اختصاص دهد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: