bazarnews

کد خبر: ۷۷۲۱۵
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
دبیرکل فدراسیون فوتبال می گوید پخش نشدن بازی های لیگ قهرمانان آسیا از صداوسیما به لحاظ مادی و معنوی به ضرر نمایندگان ایران است.

مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره لغو قرارداد AFC و صداوسیما و عدم پخش زنده مسابقات لیگ قهرمانان آسیا از شبکه های تلویزیونی و رادیویی ایران گفت: صداوسیما قراردادی با بخش تجاری کنفدارسیون فوتبال آسیا داشته که دیروز نامه ای به دست ما رسید مبنی بر اینکه این قرارداد به علت تحریم های خارجی فسخ شده است. مسلم است ما همیشه انتظار داریم مسابقات نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا پخش شود و باید قرارداد از نظر حقوقی بررسی شود.
دبیرکل فدراسیون فوتبال افزود: انتظار داریم هرچه سریع تر این موضوع توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا حل شود. چهار نماینده ایران با هزینه هایی که متحمل شده اند به قطر سفر کرده اند تا در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کنند. هر کدام از این تیم ها اسپانسرهایی دارند و مبالغی از آنها دریافت شده و آنها نیاز دارند که مسابقات تیم های ایرانی به صورت زنده از تلویزیون پخش شود زیرا این مسئله هم به لحاظ معنوی و هم به لحاظ مادی برای نمایندگان ایران مهم است.
وی درباره اینکه AFC پاسخ نامه فدارسیون را داده یا خیر، اظهار کرد: دیروز به کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه فرستادیم و منتظر پاسخ هستیم. البته روزهای شنبه و یکشنبه در شرق آسیا روزهای تعطیل هستند اما با توجه به دورکاری، باید پاسخ ما را بدهند.
نبی با بیان اینکه بخش تجاری AFC به لحاظ حقوقی خطا کرده، گفت: با مسئول محترم صداوسیما نیز امروز صحبت کرده ام. آنها قراردادی با AFC دارند و این قرارداد باید جاری شود اما به لحاظ حقوقی طرف آسیایی کم آورده است و باید این رویه اصلاح شود و ما امیدواریم که مسابقات نمایندگان ایران در آسیا از صداوسیما و رسانه ملی به صورت زنده پخش شود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: