bazarnews

کد خبر: ۷۷۲۲۵
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵
معاون وزیر اقتصاد و دارایی گفت: آینده اقتصاد ما با بازار سرمایه گره خورده است و با ابزار اوراق تبعی و اوراق خزانه و بازارگردانی سهامداران نباید نگران نوسانات بازار سرمایه باشند.

محمدعلی دهقان دهنوی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: علت حمایت از بورس این است که هدف سیاستگذاری اقتصادی هر کشور، رشد و توسعه اقتصادی است که با رشد سرمایه گذاری محقق می شود و برای تقویت سرمایه گذاری باید اقتصاد را تامین مالی کنیم. در کشور ما تاکنون بار اصلی تامین مالی بر دوش بانک ها بوده است، اما الان ما انتخاب کرده ایم که بازار سرمایه را به عنوان تامین کننده مالی اقتصاد کشور حمایت کنیم و توسعه دهیم.
معاون وزیر اقتصاد و دارای گفت: نوسانات ذات بازار سرمایه است و در همه جای دنیا بورس با افت و خیز هایی روبروست.
او در خصوص اقدامات حمایتی از بازار سرمایه و سهامداران خرد گفت: باید در ابتدا نقدشوندگی برای این بازار ایجاد کنیم و از رفتار های هیجانی جلوگیری کنیم و باید ساختار های بازار را به نحوی اصلاح کنیم که سرمایه گذاران خرد کمتر آسیب ببینند.
دهقان دهنوی گفت: از ابتدای سال جریان ورودی به بازار سرمایه مثبت بوده است و بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان وارد بورس شده است.
او گفت: بازار ما متوسط سهام شناورش کمتر از ۲۵ درصد است و ۷۵ درصد سهام دست سهامداران عمده است برای همین رفتار های هیجانی برخی سهامداران خرد که تعادل بازار را به هم می زند و باعث کاهش قیمت ها می شود فقط به خود آن ها آسیب نمی زند بلکه به سهامداران عمده نیز آسیب می زند برای همین سهامداران عمده انگیزه دارند که با بازارگردانی مانع رفتار های هیجانی شوند و آرامش را به بازار برگردانند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: