bazarnews

کد خبر: ۷۷۲۳۵
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
وزیر جهاد کشاورزی گفت: نقدینگی موجود در جامعه می تواند در بخش جنگل و مرتع سرمایه گذاری شود و متخصصان اقتصادی باید در این موضوع ورود کنند.

کاظم خاوازی در نشست هم اندیشی با رئیس و مدیران سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور که امروز یکشنبه در سالن جلسات این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: ما در سازمان جنگل ها با دو رویکرد اساسی مواجه هستیم که یک بخش مردم و یک بخش منابع طبیعی مانند آب، جنگل و ذخایر ژنتیکی است.
وی با بیان این که ۲۵ درصد از تنوع زیستی جهان در خاک است اما کسی به آن توجه نمی کند، تأکید کرد: مردم ایران به جنگل و مرتع توجه ویژه ای دارند و ما باید از این ظرفیت عظیم استفاده کنیم.
وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر لزوم ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به طرح های جنگل داری تصریح کرد: نقدینگی موجود در جامعه می تواند در بخش جنگل و مرتع سرمایه گذاری شود و متخصصان اقتصادی باید در این موضوع ورود کنند.
خاوازی افزود: ورود نقدینگی به بخش جنگل و منابع طبیعی کمک می کند و این سرمایه گذاری می تواند فراتر از گیاهان دارویی و توسعه زراعت چوب باشد.
وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر لزوم رفتار مسالمت آمیز با کشاورزان در عرصه های منابع طبیعی گفت: نحوه رفتار با مردم مهم است و در برخی از موارد باید در نحوه برخورد با مردم در استان ها تجدیدنظر و دستورالعمل های جدیدی در این رابطه وضع شود.
وی افزود: در برخورد با زارعین و باغداران که در عرصه های منابع طبیعی کاشت درخت انجام داده اند، مدارا شود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: