bazarnews

کد خبر: ۷۷۲۵۱
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
پروتکل پذیرش گردشگران خارجی حدود یک ماه پیش به ستاد کرونا داد شده تا با از سرگیری صدور ویزای توریستی ایران، به اجرا گذاشته شود. ستاد کرونا هنوز درباره این پروتکل اظهار نظری نکرده، مرزها همچنان به روی گردشگران خارجی بسته است و ویزای توریستی ایران هم صادر نمی شود. مدیرکل دفتر تبلیغات و بازاریابی گردشگری درباره سرنوشت آن پروتکل می گوید: منتظر برگزاری جلسه ستاد کرونا در ارتباط با این موضوع هستیم.

تیرماه ۹۹ بود که معاون گردشگری خبر داد با نظر ستاد کرونا ممنوعیت ورود گروه های خارجی به ایران ادامه داد. او گفت که این ممنوعیت از خیلی وقت پیش، یعنی زمانی که ویروس کرونا به خاک ایران رسید و پروازهای بین المللی متوقف و مرزها بسته شد، به اجرا گذاشته شده بود. اما وزارت امور خارجه ۱۴ مردادماه بود که رسما اعلام کرد ویزای توریستی ایران صادر نمی شود و گزینه های روادید گردشگری و زیارتی تا عادی شدن شرایط در فهرست روادیدهای سامانه روادید الکترونیکی کشور غیرفعال شده است. در همین دوران بود که وزارت بهداشت از تنظیم مقررات تازه ای برای ورود مسافران به ایران خبر داد و شرط داشتن گواهی سلامت را الزامی کرد. چند روز پس از آن هم مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد که پیش نویس پروتکل پذیرش گردشگران خارجی را به ستاد کرونا فرستاده تا پس از تایید نهایی، در تمام مرزها اجرا شود.
اینک پس از گذشت یک ماه از ارائه آن پروتکل، در حالی که وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از رایزنی با وزیر بهداشت برای بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی خبر داده و از سوی دیگر رییس اداره گذرنامه و روادید وزارت خارجه از سختگیری در پذیرش مسافران خبر داد و تاکید کرد که همه مسافران ورودی باید گواهی سلامت به زبان انگلیسی مبنی بر عدم ابتلا به بیماری کرونا (PCR) را ۹۶ ساعت پیش از سفر تهیه کرده باشند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: