bazarnews

کد خبر: ۷۷۳۳۵
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱
عضو اتاق بازرگانی تهران می گوید، افت قابل توجه شاخص بورس در هفته های گذشته، چند عامل کلیدی و مهم داشته است.

عباس آرگون ، اظهار کرد: بازار بورس در ماه های گذشته موقعیت و شرایط خاصی را تجربه کرد. با وجود رکود اقتصادی و فشار شیوع ویروس کرونا، رشد چند صد درصدی شاخص کل بورس در چند ماه، نشان دهنده رشد پرشتاب و عجیب این بازار در ماه های گذشته است.
به گفته وی، جذب نقدینگی های موجود در جامعه، کسادی بازارهای موازی و حمایت های دولت از این بازار اصلی ترین عواملی هستند که در رشد بورس در ماه های گذشته موثر بوده اند.
عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه بورس مانند هر بازار دیگری افت و خیزهای خاص خود را خواهد داشت، توضیح داد: در بازار بورس رشد و افت شاخص امری طبیعی و غیرقابل توقف است. نمی توان انتظار داشت که این بازار صرفا سوددهی کند و رشد داشته باشد اما حرکت ماه های گذشته باعث شد بسیاری از سهامداران این گمان را پیدا کنند که سودهای قابل توجه کوتاه مدت، شاخصه اصلی بازار سرمایه است.
آرگون ادامه داد: از این رو باید توجه داشت که همانطور که بازار می تواند برای مدت طولانی حرکت مثبت داشته باشد، امکان ریزش شاخص و ضرردهی نیز در آن وجود دارد. آنچه حرکت هفته های گذشته را متفاوت کرده، تاثیرات عوامل بیرونی بر این حرکت طبیعی بازار است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: