bazarnews

کد خبر: ۷۷۳۷۹
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲
برخی از فعالان بازار می گویند بازار خودرو قفل شده است فعلا در این محدوده قیمتی خرید و فروش صورت نمی گیرد با این حال دیروز قیمت پراید ۱۱۱ به رقم ۱۱۰ میلیون تومان رسید.

افزایش قیمت خودرو در هفته های اخیر، طیف جدیدی از سرمایه گذاران را راهی این بازار کرد و در حالی که بسیاری از مسئولان بازار و فعالان پیش بینی می کردند قیمت ها روندی کاهشی را تجربه کند اما بررسی ها حکایت از آن دارد که میزان کاهش قیمت برای مشتریان چندان راضی کننده نیست.
دیروز در بازار هر دستگاه پراید ۱۱۱ به قیمت ۱۱۰ میلیون تومان فایل شد. نرخ فروش پراید ۱۳۱ نیز بین ۹۲ تا ۹۷ میلیون تومان اعلام شد و بررسی ها نشان می دهد قیمت پراید ۱۳۲ نیز در محدوده ۹۸ میلیون تومان است اما برخی فروشندگان قیمت این خودرو را برابر با صد میلیون تومان نیز اعلام می کنند.
بر این اساس قیمت هر دستگاه تیبا نیز بین ۱۰۷ تا ۱۱۰ میلیون تومان گزارش شده است. قیمت فروش سمند ال ایکس نیز ۱۶۰ تا ۱۶۵ میلیون تومان و قیمت هایما اس۷ ایران خودرو ۶۲۰ میلیون تومان اعلام شد.
در این میان تفاوت قیمتی در فایل های اعلامی بسیار بالاست. در حالی که برخی از اعضای اتحادیه نمایشگاه داران قیمت پراید۱۱۱ را برابر با ۱۱۰ میلیون تومان گزارش می کنند قیمت اعلامی در برخی فایل ها حتی به ۱۱۳ میلیون تومان نیز می رسد. این فاصله قیمتی اما برای خودروهای گران قیمت و مونتاژی و وارداتی بسیار بیشتر است و در برخی موارد حتی این فاصله قیمتی در سایت ها به بیش از هشتاد میلیون تومان می رسد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: