bazarnews

کد خبر: ۷۷۳۸۴
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
معاون وزیر صمت گفت: هم اکنون بیش از ۱۳ هزار طرح نیمه تمام بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در کل کشور وجود دارد که بر طبق بررسی های انجام شده مدت زمان اجرای این پروژه ها بالاست

سعید زرندی در جمع رؤسای سازمان صنعت، معدن و تجارت منطقه ۳ (استان های قم، البرز، قزوین، مازندران، مرکزی و سمنان) اظهار داشت: مهمترین موضوع کشور در این شرایط تأمین ارز است، لذا موضوع اول وزارتخانه توسعه صادرات و مدیریت در واردات است. هر اقدام و فکری که برای توسعه صادرات و مدیریت واردات مفید و مؤثر باشد، باید پیگیری کنیم و ما از هر ایده ای در این خصوص استقبال می کنیم.
وی تصریح کرد: جهت کاهش ارزبری، نهضت ساخت داخل در برنامه های وزارتخانه به طور جدی دنبال شد.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: ۱۴۲ محصول وارداتی مهم در بخش تولید شناسایی شده است و ما دو اقدام برای آن برنامه ریزی کرده ایم، اول تکمیل طرح های نیمه تمامی که این ۱۴۲ محصول را می خواهند تولید کنند و برنامه دوم سوق دادن سرمایه گذاران جدید به تولید این محصولات است.
زرندی همچنین گفت: با پیگیری های انجام شده و موافقت کمیسیون اقتصادی دولت محدودیت ها برای مشوق های صادرات مواد خام و کالاهای واسطه ای را تصویب کرد.
وی ادامه داد: هم اکنون بیش از ۱۳ هزار طرح نیمه تمام بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در کل کشور وجود دارد که بر طبق بررسی های انجام شده مدت زمان اجرای این پروژه ها بالاست و باید استان ها تلاش کنند این زمان کوتاه تر شود.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در طرح های مهم که منجر به کاهش ارزبری و یا قطع واردات می شود، باید استان ها با پیگیری و بررسی مشکلات واحد در سطح استان و یا ملی به اتمام سریع آن کمک کنند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: