bazarnews

کد خبر: ۷۷۸۸۵
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه وضعیت فعلی بورس چندان نگران کننده نیست، گفت: شاخص بورس در محدوده های کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد پایه سازی می شود و با روندی که در بازار دلار شاهد هستیم به مرور شروع به رشد می کند.

«محسن رحمتی» به روند اصلاحی پرشتاب شاخص بورس در بازار هفته گذشته اشاره کرد و افزود: از زمان آغاز بازگشایی سهام پالایشی ها در بورس شاهد تاثیر منفی آن در اکثر سهام موجود در بازار بودیم اما اصلاحی که هفته گذشته بازار تجربه کرد و منجر به نگرانی اکثر سهامداران حاضر در بازار شد ادامه اصلاحی بود که از ماه گذشته وارد بازار شد.
وی ادامه داد: برخی از سهام با افت حدود ۴۰ درصدی در بازار مواجه شدند اما سهامداران باید نسبت به این موضوع واقف باشند که زمانی بازار در مدتی کوتاه به روند صعودی سنگین دست پیدا کرد و با رشد حدود ٣٠٠ درصدی همراه شد روند اصلاحی فعلی نباید برای آنها چندان غیرمنتظره باشد.
رحمتی با تاکید بر اینکه وضعیت فعلی بازار چندان نگران کننده نیست، گفت: شاخص بورس در محدوده های کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد پایه سازی می شود و با روندی که در بازار دلار شاهد هستیم به مرور شروع به رشد می کند زیرا سهامدارانی که به دنبال خروج از این بازار بودند تا الان از بازار خارج شده اند و از این نظر میزان عرضه در بازار کاهش پیدا خواهد کرد.
این کارشناس بازار سرمایه به روند معاملات سهام بنیادی حاضر در بازار اشاره کرد و گفت: با توجه به اصلاح انجام شده در اکثر سهام به خصوص سهام بنیادی، سرمایه گذاری در اینگونه سهام با قیمت های فعلی جذاب خواهند بود به همین دلیل نمی توان افت روند فعلی بازار را اتفاقی عجیب و ناگوار دانست.
به گفته وی، بورس یک سال و نیم صعود بی وقفه داشت و شاخص از کانال ٣٠٠ هزار واحد در بازار به کانال دو میلیون واحد رسید به همین دلیل اصلاح آن هم باید در همان مقیاس و با همان شدت باشد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: