bazarnews

کد خبر: ۷۸۰۶۳
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: باید از پلاسکو درس بگیریم در حالی که در تهران ۴۰۰ ساختمان شرایط مشابه پلاسکو را دارند باید همه به نکات ایمنی توجه کنیم. حادثه پلاسکو روح و روان ملت را دچار آشفتگی کرد. ده ها دوربین، جابجایی یک تکه آهن را در معرض دید جهانی قرار دادند.

اسماعیل نجار در مانور مشترک مدیریت بحران استان تهران با اشاره به بروز ۱۷۰ هزار حریق در کشور به صورت سالانه گفت: زحمت اطفای این حریق بر عهده آتش نشانان است امروز آتش نشانان با آمادگی جسمی و دانشی که کسب کردند به همراه امکانات و تجهیزات فراهم شده جایگاه ویژه و قابل تقدیری را کسب کردند.
وی افزود: امروز پایگاه های آتش نشانی نسبت به گذشته افزایش یافته و در پی آن زمان رسیدن به حریق نیز کاهش پیدا کرده است.
به گفته وی، در حادثه پلاسکو ۱۶ آتش نشان فداکار و جان بر کف جان خودرا فدا کردند تا علاوه بر تلاش برای اطفای حریق نسبت به دور کردن مردم از صحنه حادثه نیز اقدام کنند.
وی ادامه داد: امروز درزمان آرامش مردم ایران باید به مسائل ایمنی توجه داشته باشند نباید تنها در زمان بروز حادثه انتظار داشت که در کمترین زمان ممکن آتش نشانان به محل حادثه برسند و از این طریق خسارات جانی و مالی کاهش پیدا کند.
وی تاکید کرد: آیا امروز در منازل شهروندان تهرانی کپسول های اطفای حریق وجود دارد و آموزش های لازم برای اطفای حریق های کوچک را مردم دیده اند؟ آیا می توانند همه اعضای خانواده از این کپسول ها استفاده کنند. بی تردید باید تمام اعضای خانواده بتوانند از این کپسول ها در جهت اطفای حریق در منازل استفاده کنند تا ضمن جلوگیری از گسترش آتش سوزی از وقوع حوادث تلخ جلوگیری شود.

تابناک/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: