bazarnews

کد خبر: ۷۸۰۷۵
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
به گفته واسطه‌های ملکی، رفتار مستاجرانی که دارای استطاعت کافی برای جابه‌جایی هستند موجب افزایش عرضه آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ شده است.
بررسی تازه‌ترین آگهی‌های عرضه شده در بازار رهن و اجاره آپارتمان مسکونی حکایت از آن دارد که با پایان یافتن فصل تابستان، عرضه آپارتمان‌های کوچک‌متراژ در این بازار روز به روز کمتر می‌شود اما همچنان واحدهای مسکونی بزرگ‌متراژ اجاری زیادی وجود دارد که می‌تواند گزینه مطلوب جست‌وجوگران این گروه متراژی باشد.

بررسی تازه‌ترین آگهی‌ها در بازار اجاره مسکن پایتخت نشان می‌دهد حجم بیشتری از عرضه به واحدهای بزرگ‌متراژ با مساحت بیش از ۱۰۰ مترمربع تعلق دارد و در مقابل از تعداد آپارتمان‌های اجاره‌ای زیر ۸۰ مترمربع در بازار نیز به شدت کاسته شده است.

واسطه‌های ملکی می‌گویند قاعده‌ای که دولت برای تمدید قراردادهای اجاره در ستاد ملی مقابله با کرونا در نظر گرفت و تمدید قرارداد مستاجران را در صورت تمایل خود آنها برای موجران الزامی اعلام کرد، بسیاری از موجران واحدهای نقلی و میان‌متراژ با پایبندی به این قاعده از عرضه مجدد ملک خود در بازار برای یافتن مستاجر جدید پرهیز کرده و با مستاجران قبلی با اعمال افزایش توافقی اجاره‌بها یا مبلغ رهن تا سقف ۲۵ درصد، قرارداد اجاره ملک را تمدید کردند.

در مورد املاک بزرگ‌متراژ نیز قاعده مذکور چندان حاکم نبوده، چراکه قواعد بازار اجاره آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ با سایر گروه‌های متراژی قدری متفاوت است. در این بخش از بازار نه مستاجران نیاز چندانی به مدارای موجران دارند و نه موجران خود را پایبند محدودیت‌هایی که برای حمایت از قشر مستاجر در شرایط شیوع کرونا توسط دولت پیش‌بینی شده است،‌ می‌دانند. در نتیجه میزان عرضه در این بخش از بازار به مراتب بیشتر از عرضه آپارتمان‌های کوچک و میان‌متراژ است.

واسطه‌های ملکی می‌گویند در این بخش از بازار، اغلب خود مستاجران که استطاعت پرداخت اجاره‌های سنگین را دارند، به میل خود و با توافق موجر قصد جابه‌جایی داشته‌اند که در نتیجه بر میزان عرضه املاک بزرگ‌متراژ در بازار اجاره طی هفته‌های اخیر افزوده شده است.

در جدول زیر جدیدترین آگهی‌های ارایه شده به بازار رهن و اجاره آپارتمان مسکونی در تهران ارایه شده است.

قیمت-آپارتمان-مسکونی-در-تهران

دلتا/
برچسب ها: اجاره ، آپارتمان ، تهران
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: